EUBC Komisije: Uspješno održan sastanak u Italiji

img-20161029-wa0000Jaka Hrvatska delegacija boravila je proteklog vikenda u Italiji, gdje je Europska boksačka konfederacija (EUBC) održala godišnji sastanak svojih radnih tijela. Uz Predsjednika Hrvatskog boksačkog saveza Bonu Bošnjaka inače tajnika EUBC trenerske komisije, te Glavnog tajnika HBS-a Marka Marovića tajnika EUBC najtecateljske komisije, stigli su u Assisi i Jurica Runtić, Savjetnik Predsjednika te prof. dr. sc. Saša Krstulović član EUBC Fitness komisije.

– Nakon igara u Riju ovo je bio izuzetno bitan sastanak, na kojem je prezentirana strategija europskog boksa. Čuli smo odlične prijedloge, a izuzetno sam zadovoljan sa sjajnim nastupom svih članova hrvatske delegacije, koja je u Assisiju bila najbrojnija. Dobili smo velike pohvale na inicijativama, a Hrvatska je predstavljena kao lider u ovom dijelu Europe, kako natjecateljski tako i organizacijski. Projekti poput Nastavka edukacija za boksače i trenere vezano uz suradnju sa Sveučilištem u Splitu, te proširenje EUBC-ovog kalendara sa novim Europskim prvenstvima kao i sustava kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, sve su naše inicijative – kaže Bono Bošnjak, koji je zbog odlaska predsjednika trenerske komisije Sandora Chotonya predsjedao istom te zaključke iznio na zajedničkom sastanku. Isto tako, obzirom da je izostao Predsjednik Natjecateljske komisije Volodymr Prodyvus, i Marović je predsjedao sastanku natjecateljske komisije.

Pohvale je dobio i Saša Krstulović, čija je prezentacija projekta prevencije huliganstva među navijačima, kroz boksačke treninge oduševila prisutne.

Slijedeći sastanak zakazan je za iduću godinu, a prijedloge će komisije uputiti Izvršnom odboru EUBC-a te nastavno i AIBA-i.

img-20161031-wa0000img-20161031-wa0001img-20161028-wa0005