SEDMO KOLO PRVE HRVATSKE BOKSAČKE LIGE I HBL/MLADI, DOSAD NAJBROJNIJE! Prvaci iz Torcide Split s novih sedam pobjeda i 22 osvojena boda nedostižni, a mladi boksači Team Predatora Rijeka zadržali prednost u borbi za titulu u Prvoj HBL/mladi

SEDMO KOLO PRVE HRVATSKE BOKSAČKE LIGE I HBL/MLADI, DOSAD NAJBROJNIJE! Prvaci iz Torcide Split s novih sedam pobjeda i 22 osvojena boda nedostižni, a mladi boksači Team Predatora Rijeka zadržali prednost u borbi za titulu u Prvoj HBL/mladi

U 7. kolu održano je više od 70 mečeva Prve HBL i HBL/mladi, najviše u ovogodišnjoj sezoni, u Zagrebačkom boksačkom centru na Velesajmu! Mečevi su u subotu, 1. travnja počeli u 9.30 sati, a završili u 21.00 sat navečer!

Čestitke svim sudionicima, mladim boksačicama i boksačima, njihovim trenerima iz cijele Hrvatske koji ih pripremaju i vode na natjecanja, izvršnom organizatoru Zagrebačkom boksačkom savezu, sucima i svim službenim osobama, te delegatu natjecanja Milovanu Rađenu na uzornoj organizaciji i cjelodnevnom boksačkom maratonu!

Aktualni prvaci TORCIDA SPLIT s rekordnim učinkom i s nova osvojena 22 boda u Prvoj HBL potvrdili su praktički obranu titule i drugi uzastopni naslov – Torcidaši su nastupili s osam seniora i upisali sigurnih 7 pobjeda, a neke u svom prepoznatljivom stilu – prekidima!

Pobjede za Torcidu izborili su seniori Ante Ledić, Josip Lovrić, Ivan Vukasović, Mate Skelin, Ivan Rajčić, Duje Burić i Jan Morović, a na bodove je nakon eksplozivne tri runde izgubio samo Duje Čopac od Frana Plazine iz Gladijatora.

Ponovo su strašnim serijama brzo svoje mečeve završili Duje Burić i Ivan Rajčić, dok je mladi reprezentativac Jan Morović u bespoštedne tri runde svladao Jeru Perića (BK Zadar),  a Josip Lovrić u neizvjesnom dvoboju Marka Došena iz Lokomotive, kao i Ivan Vukasović podijeljenom odlukom Ivana Delića iz Salone.

Za Torcidu su se borili i juniori Šime Čerina i 15-togodišnji dvometraš (208 cm!) Josip Tokić (formalno član BK Leonid) koji se tri runde nosio s iskusnijim Nikom Goretom (Grom Split) koji je zasluženo pobijedio.

Čestitke BK Torcidi Split na još jednom impresivnom nastupu i trenerima Draženu Buriću i Mati Domazetu koji iz kola u kolo maksimalno pripremaju i dovode Torcidine boksače u maksimalnom broju!

Konkurenti Salona i Rovinj nastupili su u konkurenciji ml. seniora i seniora samo s po tri, odnosno dva natjecatelja, za razliku od prethodna dva ovogodišnja kola kada i nisu imali predstavnike.

Za drugo mjesto u završna dva kola konkurirat će i boksači Leonarda Zagreb koji u posljednjim kolima osvajaju puno bodova, pa su tako nastavili s novim pobjedama u 7. kolu (ml. senior Franko Dodić i senior Mario Krluk).

U 18 mečeva smjenjivali su se žestoki dvoboji u kojima su uz torcidaše odličan dojam ostavili razorni  superteškaši – Splićanin Marijan Brnić (Grom) i Ilija Čubić (Lokomotiva), zadarski teškaš Dario Petrić koji se u BK Zadar vratio u ring, Bepo Žura (Marjan Split), Josip Marković (Salona), Tomislav Šiprak (Coloseum) itd…

Uz Torcidu istaknuli su se i boksači iz drugih splitskih klubova – Marjan Split upisao je četiri pobjede: Bepo Livaja, Bepo Žura, Mateo Pleština i Josip Duvančić, a Grom Split dvije pobjede (Niko Goreta i Marijan Brnić).

U konkurenciji HBL/mladi prema naslovu sigurno kroči riječki Team Predator s novih 12 bodova (treneri Zoran Kralj ml. i Dejan Tonsa)!

Riječki Predatori ponovo su se borili u brojnom sastavu: Saša Jančić, Fernando Mehmeti, Vedran Balen, Edvin Travnjak, Bajram Mehmeti, Toma Krmpotić, Lovro Bakić i Aleksandro Šnajder.

Prve pratitelje iz aktualnih prvaka Prve HBL/mladi BK Brod u kutu je prvi put uz Peru Veočića vodio europski prvak Gabrijel Veočić, a pobjede za Brod upisali su Ivan Pavić, Gabriel Kapetanić, David Mirković i Juro Tipura. Drugi slavonsko-brodski klub Radnički u 7. kolu upisao je samo jednu pobjedu (Lukas Fulanović).

Sa šestoricom natjecatelja nastupili su mladi boksači Gladijatora i izborili čak pet pobjeda: Gabrijel Vasilj, Mimi Čerim Hoxhay, Tomislav Ljubas, Luka Najdek i Fran Plazina.

BK Rekord Zagreb imao je sedmero predstavnika i nanizao također velikih pet pobjeda: Vito Rupčić, Luka Božurić, Andrej Krupljanić, Asllan Krasniqi i Jakov Renić.

Titan Gym Zagreb imao je bogati ulov s četiri pobjede u šest mečeva: Marko Pralas, Nikola Obrovac, Mauro David i Leonardo Švec.

David Koprivnica također je u 7. kolu nanizao četiri sjajne pobjede: Ivano Grubić, Luka Galić, Andrija Lončar i Vinko Tišljarić.

Četiri pobjede ima i BK Kralj Tomislav (Mate Šarić, Dominik Palić, Nikola Mamić i Leon Kreszinger).

Uspješne su bile BK Sesvete s tri pobjede u tri nastupa – pobjede su izborili iskusna seniorka Marija Tepeš, te juniori Paul Grgurec i Josip Grgić.

BK Arena Zagreb upisala je tri pobjede (Matija Šantek, Nina Laura Kujundžić i Rebecca Blažan), BK Ronin Križevci izborio je dvije pobjede u četiri meča (Ivan Blagaj i Matija Berend), te neumorni Thor Bartolovec u ženskoj konkurenciji (Lana Skupnjak i Lorena Horvat).

Pobjede i bodovi puno znače pogotovo novim klubovima ili iz manjih sredina kao što su Knin (Andrea Amanović), Dardona Drvenik (Luka Glučina), Nova Gradiška (Zvonimir Furić), Agram (Dominik Sokač), Katran (Patrick Plantić), BK Zagreb (Albin Lushaj), te Graciano Požega, Predator Makarska, Stršljen Samobor, Punch it Pula s četiri boksača, kao i brojna Posavina Kuna.

HBL_7.KOLO_Rezultati (1)

finalni-parovi-1.-sesija-i-2.-sesija (1) (1)

REZULTATI 7. KOLA PRVE HBL I HBL/MLADI (subota, 1. travnja 2023.) – PRVA SESIJA!

rbr kat CRVENI KUT PLAVI KUT REZULTAT
1 70 kg SAŠA JANČIĆ TEAM PREDATOR – RIJEKA LANA SKUPNJAK THOR 0:3
2 52 – 54 kg PAOLA LACKO PLASAJ THOR Nina Laura Kujundžić Arena Zg 0:3 RSC II
3 37 – 40 kg Jona Vuković BK Ronin Vito Rupčić BK Rekord 0:3 WO
4 37 – 40 kg Ivan Blagaj BK Ronin MUSTAFA GAŠI BK REKORD 2:1
5 44 kg FERNANDO MEHMETI TEAM PREDATOR – RIJEKA Hrvoje Kunstovic Leona 0:3
6 46 kg Vedran Balen TEAM PREDATOR Andro Sabolčec Leonardo 3:0 WO
7 46 kg Jakov Renić BK Rekord Enzo Strojanšek Leonardo 3:0 WO
8 50 kg Gabrijel Vasilj Gladijator Noa Tokic Leona 3:0
9 52 kg EDVIN TRAVNJAK TEAM PREDATOR – RIJEKA LUKA BOŽURIĆ BK REKORD 0:3
10 54 kg Mimi Čerim Hoxhay Gladijator BAJRAM MEHMETI TEAM PREDATOR – RIJEKA 3:0
11 57 kg Tomislav Ljubas Gladijator ADRIAN KRUPIĆ BK REKORD 3:0
12 63 kg Nino Barić BK Agram TOMA KRMPOTIĆ TEAM PREDATOR – RIJEKA 0:3
13 50 – 52 kg Mateo Duspara BK Ronin Leon Kreszinger Kralj Tomislav 0:3
14 52 – 54 kg Marko Pralas Titan Gym David Kuhar Boks klub David Koprivnica 3:0
15 57 – 60 kg Lucas Božić BK Arena Zagreb Mauro David Titan Gym 1:2
16 60 – 63 kg Antun Lugomer BK Ronin Nikola Obrovac Titan Gym 0:3
17 60 – 63 kg NIKO KOVAČ BOKSAČKI KLUB ČAKOVEC FILIP LOVRENČIĆ GRACIANO POŽEGA 3:0
18 60 – 63 kg Matija Berend BK Ronin Nikola Vučković Leonardo 3:0
19 63 – 66 kg Dominik Kožinec Bk Agram Nikola Mamić Kralj Tomislav 0:3
20 70 – 75 kg LOVRO BAKIĆ TEAM PREDATOR – RIJEKA Luka Galić Bk David Koprivnica 0:3 RSC I
21 51-54kg FRAN DŽEBIĆ NOVA GRADIŠKA Franko Dodić Leonardo 0:3
22 60-63.5kg LOVRO PETRIĆ GRACIANO POŽEGA Ivano Grubić Boks klub David Koprivnica 0:3 RSC I
23 63.5-67kg Antonio Kopljar Leona ZVONIMIR FURIĆ NOVA GRADIŠKA 0:3
24 67-71kg Matija Šantek BK Arena Zagreb Bruno Krkobabić Bk omega 3:0 DIS
25 67-71kg Mario Krluk Leonardo Ivo Mihelčić Sveti Mihael 3:0 RSC II
26 71-75kg Albin Lushaj Boksački klub ZAGREB Gregory Rovišan Leonardo 3:0
27 92+ kg Nikola Nemeš Bk Coloseum – Zagreb Adrija Lončar Boks klub David Koprivnica 1:2

REZULTATI 7. KOLA PRVE HBL I HBL/MLADI (subota, 1. travnja 2023.) – DRUGA SESIJA!

KAT CRVENI KUT PLAVI KUT REZULTAT
1 54 kg ALEKSANDRO ŠNAJDER TEAM PREDATOR – RIJEKA Leon Jerolim Šustić BK Leonid 0:3
2 46 kg Mia Dizdarević Titan Gym Andrea Amanović Knin 0:3 ABD I
3 70 kg Dorotea Brnić GROM LORENA HORVAT THOR 0:3 WO
4 66-70kg Rebecca Blažan BK Arena Zagreb Lana Kovačić GROM 2:1
5 60-63kg Ana Stojadinović Glavina Predator Marija Tepeš Sesvete 0:3
6 37 – 40 kg Jerko Mladen Bogeljić Osijek ANDREJ KRUPLJANIĆ BK REKORD 0:3 RSC I
7 52 kg Lukas Fulanovic Radnicki Leopold Mihaljević Leonardo 3:0
8 54 kg Roko Šikić BK Leonid Leonardo Švec Titan Gym 0:3
9 60 kg Josip Maslać Gladijator Ivan Pavić Brod 0:3
10 60 kg Patrik Pasler BK Arena Zagreb Niko Vuković Osijek 0:3
11 66 kg Luka Glučina Dardona Jan Mikulić Radnicki 2:1
12 70 kg Gabriel Kapetanić Brod Mark Ladislovic Punch it Gym 2:1
13 80 kg Milan Čaleta Salona Dominik Sokač BK Agram 0:3
14 54 – 57 kg Karlo Hrvojević BK Posavina Kuna Mate Šarić Kralj Tomislav 0:3
15 57 – 60 kg ASLLAN KRASNIQI BK REKORD Mate Jukić Osijek 3:0
16 57 – 60 kg BEPO LIVAJA BK MARJEN Gabrijel Gavran Brod 3:0 RSC II
17 60 – 63 kg Paul Grgurec BK Sesvete Luka Ugrin GROM 3:0 RSC I
18 60 – 63 kg Luka Najdek Gladijator Duje Cvitanović BK Leonid 2:1
19 63 – 66 kg Luka Marković BK Posavina Kuna Mehmed Alispahić Leonardo 0:3 RSC I
20 66 – 70 kg David Mirković Brod Frane Petričević BK Agram 2:1
21 66 – 70 kg Ivano Skoblar BK Zadar Dominik Palić Kralj Tomislav 0:3
22 66 – 70 kg Alan Curic Radnicki Juro Tipura Brod 0:3
23 70 – 75 kg Toni Barić BK Zadar Vinko Tišljarić Bk David Koprivnica 0:3 RSC I
24 75 – 80 kg Šime Čerina Torcida Josip Grgić BK Sesvete 0:3
25 75 – 80 kg Josip Tokić Leonid Niko Goreta GROM 0:3
26 71-75kg Mateo Kandić BK Rebel JOSIP DUVANČIĆ BK MARJAN 0:3 RSC II
27 75-80kg Leon Frankić Osijek Patrick Plantić Bk katran 0:3
28 75-80kg Borna Blazonija Boksački Klub Stršljen Samobor MATEO PLEŠTINA BK MARJAN 0:3
29 80-86kg Leon Domić Rovinj Andrija Perić GROM 3:0 RSC II
30 60-63.5kg Tomislav Šiprak Bk Coloseum -Zagreb Jan Frivarski Punch it Gym 3:0 KO I
31 63.5-67kg Ante Ledić Torcida Toni Urlić Predator 3:0
32 71-75kg Josip Lovrić Torcida Marko Došen Lokomotiva 2:1
33 71-75kg Ivan Vukasović Torcida Ivan Delić Salona 2:1
34 71-75kg Josip Marković Salona Bruno Cikatić Leoanrdo 3:0
35 75-80kg Duje Burić Torcida Nikola basic Salona 3:0 KO I
36 75-80kg Mate Skelin Torcida Denis Kovačević Lokomotiva 3:0
37 80-86kg Duje Čopac Torcida Fran Plazina Gladijator 0:3
38 80-86kg Ivan Rajčić Torcida Matija Plazanić BK Posavina Kuna 3:0 RSC
39 80-86kg BEPO ŽURA BK MARJAN Noah Kevin Milton BK Poasvina Kuna 3:0
40 86-92kg Jan Morović Torcida Jere Perić Zadar 3:0
41 86-92kg Matej Vučićević Titan Gym Dario Petrić BK Zadar 0:3
42 92+ kg Alija Mešić Punch it Gym Marijan Brnić GROM 0:3 RSC
43 92+ kg Lukas Jurić Rovinj Luka Budimir Boksački klub Zagreb 3:0 WO
44 92+ kg Igor Nađ Brod Ilija Čubić Lokomotiva 0:3

 

Najnovije vijesti

Pretraživanje