Zeleno svjetlo za Regionalnu ligu i BK Torcidu Split

Copy of boksackisavezProteklih je dana održana je sjednica Izvršnog odbora Hrvatskog boksačkog saveza na kojem je donesen niz kvalitetnih  odluka.

Predsjednik Bono Bošnjak naaglasio je kako usprkos velikim uspjesima situacija iz financijskog smisla nije bajna. Ali, da će zajedno sa Dopredsjednikom Mikolčevićem odreagirati na najbolji mogući način te omogućiti normalan rad Saveza. Pohvalio je rad trenera na svim razinama te naglasio kako je ovo najuspješnija godina za hrvatski boks ikada, obzirom na medalju sa olimpijskih igara FIlipa Hrgovića i troje aktualnih Eurpskih prvaka seniora Hrgovića, juniora Josipa Biletića i kadeta Mateja Hlaču. Usaglašen jei prijedlog koordiniran između Ureda Hrvatskog boksačkog saveza Izbornika mlađih seniora oko broja natjecatelja financiranih od strane Saveza za Svjetsko prvenstvo u Rusiji (4 boksača), kao i broja seniorki, koje će biti financirane za Europsko prvenstvo u Bugarskoj (4 boksačice). Također, iznesen je pan nastupa u Bundes ligi, Regionalnoj ligi i Premier ligi. Predsjednik je naglasio kako još uvijek čekamo konačni odgovor iz Njemačke, te da je ovlastio za pregovore u Srbiji na sastanaku za Regiju, Glavnog tajnika Marka Marovića. Marović je pak izvijestio kako su prisustvovali predstavnici Makedonije, Srbije, Hrvatske te Bosne i Hercegovine. Zaključak je da je sazrijelo vrijeme da se starta sa takvim projektom, obzirom da je takav sustav natjecanja započelo u drugim sportovima. Stoga se kreće i svtaranje okvira u kojima će se natjecanje provoditi te se očekuje uključivanje boksačkih klubova u taj sustav natjecanja.

Također, Izvršni odbor je započeo procesuru raspisivanja kalendara za 2017. godinu. Dogovorene su i sjmernice za financijski plan za 2017. godinu, u kojoj će akcent biti na seniorskoj muškoj reprezentaciji.

Na kraju, u pridruženo članstvo je jednoglasno primljen boksački klub Torcida Split, koji je ispunio potrebne uvijete.