ZAVRŠENO XXII POJEDINAČNO PRVENSTVO HRVATSKE U BOKSU ZA SENIORE

Sa 16 osvojenih bodova i Filipom Hrgovićem državnim prvakom u superteškoj kategoriji BK Leonardo najuspješniji je klub 22. Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u boksu za seniore. Sa dva prvaka Sanjinom Pol Vrgočem (75kg) i Markom Čalićem (91kg) i 14 osvojenih bodova, na drugo se mjesto plasirao domaćin i Izvršni organizator Prvenstva BK Pula.

U prepunoj dvorani Pattinaggio u Puli danas su se boksale finalne borbe, njih sedam. U lakoj je Stipan Prtenjača (Sesvete) pobijedio Mirsada Ahmetija (Pula), inače reprezentativca u kategoriji do 56kg.
Danijel Vekić (Petar Zrinski) je u kategoriji do 64 kg slavio protiv Mate Rudana (Pit bull). Odličnu predstavu priredili su Borna Katalinić (Lokomotiva) i Franko Antić (Leonardo). Katalinić je pobijedio na bodove sjajnog juniora Antića, čime si je izborio vizu za Trabzon.
Srednja kategorija podigla je publiku na noge. Domaćin Sanjin Pol Vrgoč (Pula) nadvisio je u uzbudljivoj borbi Mateja Dujića (Leonardo) čime su potpuno zasluženo i proglašeni Najborbenijim parom, a Vrgoč i najboljim boksačem Prvenstva.
U poluteškoj je Bojan Mišković (Rovinj) pobijedio na bodove Hrvoja Sepa (Leonardo), čime je Rovinj na svojem prvom Državnom prvenstvu dobilo Prvaka. Odličan meč pokazali su i Marko Čalić (Pula) i Stjepan Vugdelija (Joker). Slavio je Čalić koji je od ocjenjivačkog suda ujedno proglašen najboljim tehničarem.
Slavlje domaćoj publici osigurao je i Marko Čalić (Pula), koji je u teškoj kategoriji savladao Stjepana Vugdeliju (Joker).
Filip Hrgović (Leonardo) u superteškoj kategoriji pobijedio je na bodove Marka Tomasovića (Pit bull), čime je postao i najmlađi Prvak Hrvatske ovog prvenstva u Puli.
Sudili su Martin Tadić, Žarko Mladin, Bruno Kraljić i Ivica Sabo, dok je ocjenjivački žiri bio u sastavu Aldo Buršić (trener Mate Parlova), Pero Tadić (Direktor svih reprezentacija HBS-a) i Marijo Šivolija-Jelica (Izbornik Hrvatske seniorske boksačke reprezentacije).