Zaključci hitne sjednice Izvršnog odbora Hrvatskog boksačkog saveza

Na današnjoj hitnoj sjednici Izvršnog odbora Hrvatskog boksačkog saveza, održanoj u prostorijama glavnog sponzora saveza,  tvrtki “Pevec”, donesene su slijedeći zaključci:

Izvršni odbor Hrvatskog boksačkog saveza jednoglasno je donio odluku o smjeni g. Leonard Pijetraj s mjesta izbornika seniorske muške boksačke reprezentacije. Također, jednoglasno je izabran g.Dorijan Ćalić za vršitelja dužnosti izbornika seniorske muške boksačke reprezentacije.

Usvaja se prijedlog organizacije Grand Prix Zagreb, koji će se održati od 6 do 10. studenog  2019. u Zagrebu u suradnji sa Zagrebačkim boksačkim savezom.

Otvaraju se prijave za upis u kalendar za 2020. godinu.

U 2020. godini Savez će organizirati boksačku ligu “Pevec” po uzoru na WSB pravila sa novčanim nagradama. Potvrđuju se članovi komisije za izradu pravilnika liga u sastavu Marko Marović, Miroslav Hlušička te Nikola Volarević.

Potvrđuje se primanje u pridruženo članstvo BK Sveti Donat-Zadar i Boksački savez Splitsko dalmatinske županije.

Savez će donirati 10.000 kuna za liječenje bivšeg boksača Kristijana Kosa.

Mijenja se Registracijski pravilnik HBS-a te se u istom ukida ljetni prijelazni rok iz rujna.

Za sve istupe u medije osoba iz sustava Hrvatskog boksačkog saveza, obavezna je prethodno se konzultirati sa Uredom Saveza.