ZAJEDNIČKE PRIPREME HRVATSKE I ITALIJE U SPLITU 17.-23. X. 2022. U BK TORCIDI Roberto Cammarelle dovodi Talijane, reprezentativni meč Hrvatska – Italija u subotu, 22. listopada 2022.

U Splitu, u dvorani Boksačkog kluba Torcide na Poljudu, od 17. do 23. listopada 2022. godine održat će se zajedničke pripreme seniorskih reprezentacija Hrvatske i Italije.

U subotu, 22. listopada 2022. za završetak zajedničkih priprema bit će organiziran i međudržavni susret reprezentacija Hrvatske i Italije.

Talijanske boksače u Split dovodi direktor nacionalnih selekcija Roberto Cammarelle, proslavljeni talijanski olimpijac i jedan od najtrofejnijih europskih boksača.

Za vrijeme boravka u Splitu Roberto Cammarelle održat će 21. listopada 2022. predavanje na splitskom Kineziološkom fakultetu u suradnji s prof.dr.sci. Sašom Krstulovićem, članom Izvršnog odbora HBS-a i Stručne komisije EUBC-a.

Zajedničke pripreme i reprezentativni meč Hrvatska – Italija nastavak je dugogodišnje vrlo uspješne i plodne suradnje Hrvatskog boksačkog saveza i Talijanske boksačke federacije, a zahvaljajući kojoj su hrvatski boksači česti gosti u vrhunskom Nacionalnom boksačkom centru u Asizu.

Talijani su bili gosti Splita i BK Torcide i lani u ožujku 2021. godine kada je na Gripama organiziran sjajan međusobni susret reprezentacija, i to u nepovoljnim uvjetima u vrijeme pandemije i mjera protiv covida, a talijanski boksači trenirali su i tada u BK Torcidi na Poljudu i oduševili se toplim prijemom i uvjetima.

Talijanska reprezentacija dolazi u sastavu:

do 60 kg  Giuseppe Canonico

do 60 kg  Danilo Mosconi

do 64 kg  Paolo Di Lernia

do 67 kg  Yoel Angeloni

do 71 kg  Manuel Lombardi

do 75 kg  Remo Salvati

do 80 kg  Gerlando Tumminiello

do 86 kg  Jesus Acosta

do 92 kg Mattia Facchini

92+ kg    Diego Lenzi

Treneri i vodstvo: Carmine Cirillo, Michele Cirillo, Roberto Cammarelle