ZA VRIJEME TRAJANJA EUROPSKOG PRVENSTVA U-22 U POREČU Seminar i polaganje za trenere i suce za drugu IBA-inu zvjezdicu

Poreč će od 11. do 24. ožujka 2022. godine biti domaćin Europskog prvenstva za seniore i seniorke do 22 godine što će biti jedno od najvećih međunarodnih sportskih natjecanja ove godine u Hrvatskoj i jedno od najvećih boksačkih ikad održano u našoj državi.

Organizator je Hrvatski boksački savez kojem je domaćinstvo dodijelila Europska boksačka konfederacija EUBC, a dovoljno je samo spomenuti da se u obje konkurencije, muškoj i ženskoj, očekuje oko 500 natjecatelja iz četrdesetak zemalja i da će među njima biti brojni nositelji medalja s lanjskih Olimpijskih igara i Svjetskog prvenstva u Beogradu.

Svjetska boksačka federacija IBA objavila je i kalendar stručnih seminara za suce i trenere u 2022. godini i potvrdila da će se dva vrlo važna međunarodna seminara održati u Poreču u vrijeme trajanja EP-a U-22 od 11. do 24. ožujka 2022 – sudački seminar i polaganje za drugu IBA-inu zvjezdicu i trenerski seminar za polaganje za drugu IBA-inu zvjezdicu.

Podsjetimo, prošle godine u vrijeme održavanja Balkanskog prvenstva u Zagrebu bilo je i organizirano polaganje za suce za prvu zvjezdicu kojem je nazočio i glavni tajnik Svjetske boksačke federacije IBA-e Istvan Kovacs.

Prijave za hrvatske suce i trenere za polaganja radit će se preko Hrvatskog boksačkog saveza, a Svjetska boksačka federacija uvjete za prijavu objavit će pravodobno na svojoj stranici.