VELIKI DERBI REGIONALNE LIGE Vitezovi Zagreb od 20 sati protiv Crvene zvezde u spektaklu na otvorenom, izravni TV-prijenos u programu Arenasporta

U nedjelju, 4. srpnja 2021. u 20 sati Vitezovi Zagreb bore se u meču 2. kola Regionalne boksačke lige u Beogradu protiv Crvene zvezde. Vitezovi Zagreb su praktički hrvatska reprezentacija sastavljena od naših najboljih raspoloživih boksača, a Zvezda isto tako okuplja najbolje boksače Srbije.

Najveći derbi Regionalne lige između dvije najbolje momčadi i glavnih favorita za naslov organiziran je kao pravi spektakl na otvorenom, na borilištu na Malom Kalemegdanu.

Izravni televizijski prijenos od 20 sati je na Arenasport TV-u.

Hrvatski izbornik Kristijan Hodak kaže:

“Šteta što nismo mogli nastupiti u najjačem sastavu, jer zbog objektivnih okolnosti nema olimpijca Luke Plantića, Tonija Filipija i Marka Miluna, a otpao je i Diego Mamić. U sastavu su mladi boksači željni dokazivanja i svi dečki koji će izaći u ring dat će svoj maksimum i boriti se za pobjedu. Želimo ukupnu pobjedu i to ćemo pokazati u ringu.”

Evo rasporeda večerašnjih mečeva Crvena zvezda – Vitezovi Zagreb:

Mlađi seniori

60 kg: Momčilo Janjić –  Ante Ivan Gregurić

64 kg:  Radomir Jovanović – Leonardo Sabolec

Seniori

56 kg: Kristijan Jovanović – Filip Kolak

60 kg: Nemanja Gavrilović – Patrik Licul

64 kg: Ognjen Vujičić – Filip Poturović

69 kg: Vahid Abazev – Petar Cetinić

75 kg: Sandro Poletan – Gabrijel Veočić

81 kg: Aleksa Marković – Leo Cvetković

91 kg: Sadam Magamedov – Kristijan Duje Gaćina

91+ kg: Milutin Stanković – Luka Pratljačić

Boduje se 10 mečeva, osam seniorskih i dva u mlađeseniorskoj konkurenciji.

U Regionalnoj boksačkoj ligi nastupa osam sastava iz šest država jugoistočne Europe podijeljenih u dvije skupine.

U skupini B u prvom kolu Vitezovi Zagreb pobijedili su Radnik iz Bijeljine sa 16:4, a Crvena zvezda svladala je Maribor sa 14:6.

U meču drugog kola skupine B Radnik iz Bijeljine pobijedio je Maribor 16:4.

Na kraju mečeva po skupinama (dvokružno, šest kola) dvije prvoplasirane ekipe iz svake skupine ulaze u polufinale/doigravanje za prvaka.

Vitezovi Zagreb za derbi protiv Crvene zvezde s izbornikom Kristijanom Hodakom i trenerom Dorianom Čalićem, te predsjednikom HBS-a Bonom Bošnjakom