VANSERIJSKI USPJEH HRVATSKIH BOKSAČA NA EUROPSKOM PRVENSTVU!

20160620_141751Hrvatski reprezentacija u boksu razveselila je sve naše ljubitelje plemenite vještine u Hrvatskoj i šire. Nakon današnjih polufinalnih borbi na Europskom prvenstvu za juniore u mađarskom Kapošvaru naši su šakači izborili Finale i osvojili broncu.

Zadranin Josip Biletić (+80 kg) prvi je ušao u ring na polufinalima od dva naša predstavnika. Nakon sjejnih borbi u eliminacijama i odlične pobjede u četvrtfinalu protiv Bjelorusa, Josip Biletič odradio je jedan od boljih mečeva u svojoj karijeri i usprkos manjoj ozljedi, slavio jednoglasnom odlukom sudaca protiv Austrijanca armenskih korijena, Ahmeda Hagaga.

– Izvanredan je bio. Od samog početka htio je nokautirati protivnika i Bjelorusa je nakon dva brojanja spasio gong u prvoj rundi – javio je trener Dragan Vidaić.

– Ma odlično zbog ovog se sve isplati. Ovo je naša budućnost, budućnost hrvatskog boksa – nadovezao se Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak koji je direktno iz Bakua sa Izvršnog odbora Europske boksačke federacije dojurio u Kapošvar da podrži naše reprezentativce u polufinalu europskog prvenstva.

A isplatilo se. Treba reći i da je mladi Zadranin uvjerljivo odradio borbu, usprkos manjoj ozljedi bicepsa desne ruke.

– Vučem to od četvrtfinala, koji mi je bio izuzetno težak meč. Dobro smo razmijenjivali udarce Bjelorus i ja, pa sam se tu prilično namučio. U polufinalu sam tako već u drugoj rundi imao jake bolove, ali sam izdržao do kraja i zasluženo pobijedio – rekao je Josip koji će sutra pokušati osvojiti Europski naslov sa Rusom Timurom Slachchninom, kojem je danas bez borbe pobijedio Mađara.

– Kvalitetan je i jak, ali može ga se pobijediti – rekao je Izbornik Pero Veočić, koji je još malo bio pod dojmom našeg drugog polufinala, njegovog sina Gabrijela Veočića. Brođanin je ušao u borbu sa Škotom bez respekta. Tako je u uzbudljivom i tijesnom polufinalu, sudačkom odlukom 3:0 na bodove izgubio od Škota Samuela Hicklya, čime je osvojio brončano odličje.

– Za mene je bio bolji. Puno više aktivniji i više je pogađao – rekao je Izbornik Pero Veočić – u trećoj rundi ga je Škot pritisnuo sa obje ruke na pod, a sudac je od toga napravio brojanje kojeg nije bilo. Ipak imamo europsku broncu i sutra još Biletića u finalu – zaključuje Pero.

Atmosfera je odlična u Kapošvaru, a sutrašnje finale započinje u 15 sati. Vjerujemo kako će još ljubitelja boksa iz Hrvatske stići u Mađarsku kako bi podržali Josipa u završnici sa Rusom, obzirom da je od Zagreba do Kapošvara samo 200 kilometara.

Na Europskom prvenstvu u Mađarsku stiglo 240 boksača iz 35 zemalja. Hrvatska je pak došla sa 7 boksača, tri trenera i sucem. Za sada smo osigurali jedno finale, broncu, jedno peto mjesto i još par pobjeda u eliminacijama. A vjerujemo kako će sutra biti zlatni dan.