Uspješni Brođani u Mađarskoj

received_12797938187643152Boksački klub Brod 4. i 5. ožujka natjecao se  na vrlo jakom međunarodnom turniru u Mađarskoj “Buso Sardi Karoly Emlekversney”.  U gradu Mohach nastupilo je 104 boksača iz Njemačke, Srbije, Mađarske i Hrvatske,  mečevi su se boksali na dva boksačka ringa.

Za Bk Brod nastupili je 5  boksača: Gabrijel Veočić, Marko Peić,, Leon Majstorić, Anto Jozić i Marko Japarić.
U finalnoj borbi Gabrijel do 75kg pobijedio je vrlo jakog i iskusnog Mađara Varga Gyula,  dok je Leon Majstorić do 64kg u polufinalnoj borbi pobijedio Andrisku Attilu (Mađarska),  a u finalnom meču Deveny Dominik (Mađarska).
Marko Peic u apsolutnoj kategoriji u polufinalnoj borbi pobijedio je Levente Hunor (Mađarska)  jednoglasnom odlukom sudaca dok u finalnoj borbi gdje je protivnik bio tezi čak 18kg preglasavanjem sudaca gubi od Suki Jozef (Mađarska).
Marko Japarić je izgubio od prvaka Srbije Vojin Vujoševića,  dok je uz sudačku pomoć našeg državnog prvaka Antu Jozica protiv domaćeg boksača Orban Bela.

Tako su u Mađarskoj vraćaju Zlatnu medalju osvojili su Gabrijel Veočić i Leon Majstorić, srebrnu Marko Peić a Anto Jozić i Marko Japarić brončane medalje.
Treneri Pero Veočić i Dražen Kurdija zadovoljni se vraćaju sa jakog turnira jer smo uvidjeli koje su to dobre i lose strane nasih boksaca i na cemu moramo jos raditi,  postigli smo glavni cilj a to je brusenje forme pred državno prvenstvo koje se održava 30. ožujka u Zadru.
Sponzori za odlazak na turnir su Šapina hidroizolacija, BBK  Marsonija fitnes Gym i Petar Klišković.