TREĆI GRAND PRIX ZAGREB (1. – 5. XII. 2021.) Pobjednici u šest muških i dvije ženske kategorije osvajaju nagrade od 1000 eura!

Europska boksačka konfederacija EUBC poslala je službenu objavu svim svojim članicama za 3. međunarodni Grand Prix Zagreb koji će se održati od 1. do 5. prosinca 2021. godine u Zagrebačkom boksačkom centru:

Treće izdanje Grand Prixa Zagreb održat će se za seniore i seniorke u glavnom gradu Hrvatske od 1. do 5. prosinca, a kao i prethodne dvije godine predviđene su novčane nagrade.

Odabrane dvije ženske kategorije su bantam (52 kg) i poluvelter (63 kg), dok se boksači u Zagrebu mogu natjecati u kategorijama: do 71 kg, 75 kg, 80 kg, 86 kg, 92 kg i +92 kg.

Osvajačima zlatne, srebrne i brončane medalje bit će dodijeljene novčane nagrade – po 1000 eura za pobjednike, 500 za drugoplasirane i po 250 za osvajače brončanih medalja.

Sve troškove smještaja, prehrane i lokalnog prijevoza snosi organizator – Hrvatski boksački savez. Rok za prijavu putem e-maila je 25. studenoga 2021.

Organizator će se pobrinuti za sigurnost svih sudionika, liječničke preglede, socijalnu distancu, nošenje maski i ostale propisane epidemiološke mjere.

Prvo izdanje Grand Prixa Zagreb održano je 2019. godine. Europska prvakinja u mlađim seniorkama, Ruskinja Ilia Shakirova, talijanski ženski dvojac Valentina Alberti i Alessia Mesiano bile su glavne inozemne zvijezde Grand Prixa prije dvije godine.

Najbolji domaći boksači Toni Filipi i Luka Pratljačić osvojili su naslove, a i Luka Plantić najavio je povratak u ring sa zlatnom medaljom. Na 1. izdanju sudjelovali su boksači iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Finske, Njemačke, Mađarske, Italije, Jordana, Rusije, Šri Lanke i Ukrajine.

U drugom izdanju Grand Prixa 2020. godine održana su dva ženska i šest muških finala u izravnom tv-prijenosu Sportske televizije.

Perspektivni ukrajinski boksač Yaroslav Khartsyz slavio je pobjedu u Zagrebu, a glavno iznenađenje priredio je tada tek 19-togodišnji Gabrijel Veočić koji je senzacionalno pobijedio AIBA svjetskog prvaka iz Jekaterinburga 2019., Rusa Gleba Bakshija. Hrvatska i Rusija osvojili su po tri zlatne medalje, dok su Švedska i Ukrajina osvojile po jednu titulu u jakoj konkurenciji u listopadu 2020.

Raspored 3. Grand Prixa Zagreb 2021:

srijeda, 1. prosinca – dolasci ekipa
20:00 – tehnički sastanak