SVI REZULTATI 3. KOLA PRVE HRVATSKE BOKSAČKE LIGE I HBL/MLADI U VUKOVARU Sjajan povratak natjecanja u Vukovar; sedam pobjeda BK Broda, a Dubrovnik s nikad više više boksača i uspjeha

SVI REZULTATI 3. KOLA PRVE HRVATSKE BOKSAČKE LIGE I HBL/MLADI U VUKOVARU Sjajan povratak natjecanja u Vukovar; sedam pobjeda BK Broda, a Dubrovnik s nikad više više boksača i uspjeha

U Vukovaru je u odličnoj izvršnoj organizaciji Boksačkog kluba Borovo održano 3. kolo Prve Hrvatske boksačke lige i HNL/mladi.

U Sportskoj dvorani ‘Danijel Rehak’ održano je 40-tak mečeva u svim dobnim skupinama. Pravo osvježenje 3. kola Hrvatske boksačke lige bili su članovi BK Dubrovnika koji su u Vukovar stigli u dosad najbrojnijem sastavu sa 8 članova i upisali pet pobjeda (Ivan Muhoberec, Luka Bokšić, Gordan Lovrić, Marin Ivušić i Jak Kojaković).

Čak sedam pobjeda u 11 nastupa upisali su boksači Broda u svim kategorijama (Mateo Duspara, Ivan Pavić, Ivan Jukičić, Barbara Princip WO, Gabrijel Veočić WO, Daniel Đukić i Marko Pudić), a mladi članovi domaćina BK Borova predstavili su se u šest mečeva i pred svojim navijačima izborili dvije  pobjede (Kristijan Prodanović i Ivano Osuski).

Čestitke Dubrovčanima koji nisu žalili truda i puta od desetak sati do Vukovara, kao ni ostalim klubovima iz Dalmacije i Istre (Torcida Split, Pit Bull Split, BK Split, Marjan Split, BK Zadar, Sveti Krševan ZD, Rebel Zadar, Knin, Rovinj) koji unatoč dugačkom putu nisu željeli propustiti nastup u Gradu Heroju koji je bio domaćin boksačkog natjecanja prvi put poslije četiri godine.

Svi natecatelji i njihovi treneri, kao i vrijedni domaćini, na najljepši su način time uveličali Dane boksa u Vukovaru, subotnje 3. kolo Hrvatske boksačke lige i nedjeljni 1. Slavonija kup, kao sportski i boksački doprinos obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje.

U 10 seniorskih mečeva nastupima u Hrvatskoj boksačkoj ligi pobjednički se vratio reprezentativac Filip Poturović sigurnom pobjedom protiv Zadranina Karla Hercega.

U žestokom revanš-meču između Torcidaša Josipa Lovrića i Rovinjanina Matea Paulinića (u 2. kolu HBL-a u Kutini podijeljenom odlukom slavio je Lovrić), rovinjski boksač u neizvjesnom dvoboju, najuzbudljivijem u 3. kolu HBL-a, revanširao se istim rezultatom. U borbi u kojoj se obojica nisu štedjeli, agresivnom Pauliniću bodovno su pripale prve dvije runde, a čvrstom Lovriću posljednja treća, ali ne i ukupni preokret.

Dvostruki prvaci Torcida nastupili su sa sedmoricom boksača, a pobjede su upisali juniori Ivan Bašić i Josip Tokić (do prijelaznog roka još član Leonida).

U kvalitetnom juniorskom meču između dvojice reprezentativaca za Svjetsko prvenstvo, Brođanin Ivan Jukičić (u teškoj kategoriji) ponovo je bio bolji od Torcidinog Šime Čerine.

Sjajan meč pružili su Zadranin Ivano Skoblar i Brođanin David Mirković, u kojem je Skoblar uložio posljednji atom snage da bi uspio preokrenuti bodovni zaostatak iz prve runde.

 

REZULTATI 3. KOLA HBL-a i HBL/MLADI (Vukovar, 11. 11. 2023.)

Mlađi kadeti:

42kg: MATEO DUSPARA (BROD) – TEO GELIĆ (KNIN) 3:0
46kg: ANDREJ SAMARDŽIJA (BOROVO) – HRVOJE KUNSTOVIĆ (LEONA ZG ) 0:3
Kadeti:
44kg: MALIK ŠKALJIĆ (DU) – KARLO KNEŽEVIĆ (SVK ZD) 0:3 RSC R1
48kg Enzo Strojanšek (Leonardo zg) – ALEKS VODUŠEK (SVK ZD) 0:3 WO
48kg LEON PEIĆ (MLADOST OSIJEK) – PETAR MADUNIĆ (PIT BULL ) 3:0 RSCR3
52kg: LUKAS FULANOVIĆ (RADNIČKI SB) – EMANUEL VUČAK (BRO SB) 3:0 RSCR1
57kg: NIKO MILETIĆ (MARJAN SPLIT) – MANUEL VUKOVIĆ (LEO ZG) 0:3
60 kg: ADRIAN ABRIĆ (RAD SB) – IVAN PAVIĆ (BROD SB) 0:3 RSC R2
60kg: MARINO MUSTAPIĆ (BOROVO) – LUKA TOMAS (MARJAN SP) 0:3 RSCI R2
70kg: GABRIEL KAPETANIĆ (BROD SB) – DUJE RAVLIĆ (PIT BULL SP) 1:2

Juniori:
57kg Luka Valenta (Posavina Kuna SB) – Ivan Muhoberac (Dubrovnik) 0:3RSC R1
57 kg Miro Bralić (SVK ZD) – Anđelko Luka Crnogorac (ZADAR) 0:3 RSC R1
60kg Matej Marton (Leona Zagreb) – David Kuhar (David Koprivnica) 3:O ABDR2
66kg Nikola Sladetić (Stršljen Samobor) – Ivan Bašić (Torcida Split) 0:3
66kg Leon Zajac (Borovo) – Leonardo Novaković (KRALJ TOMISLAV ZG) 0:3 RSC R2
70kg Ivano Skoblar (Zadar) – David Mirković (Brod SB) 3:0
70kg Filip Čulina (Split) – Luka Bokšić (Dubrovnik) 0:3 ABD R1
75kg Luka Danolić (Pit Bull Split) – Frane Petričević (Agram Zagreb) 0:3
80kg Kristijan Prodanović (Borovo) – Nikola Ljubetić (Pit Bull Split) 3:0 RSCR2
80+kg Karlo Blagec (Borovo) – Josip Tokić (Leonid Kaštela) 0:3
80+kg Ivan Jukičić (Brod SB) – Šime Čerina (Torcida Split) 3:0

ŽENE
Seniorke:

60kg: Dolores Mirković (Dubrovnik) – Lidija Tišlar (Stršljen Samobor) 0:3 RSCR2
Juniorke:
60kg: Barbara Princip (Brod) – Dorotea Vencl (David Koprivnica) 3:0 WO

Mlađi seniori:

67kg: Zvonimir Furić (Nova Gradiška) – Ivano Grubić (David Koprivnica) 0:3 RSCR3
71kg: Filip Gavrić (Torcida Split) – Daniel Đukić (Brod SB) 0:3
75kg: Mateo Pleština (Marjan Split) – Andrija Bodrožić (Split) 3:0 WO
75kg: Pavle Bolić (Sv. Krševan Zadar) – Borna Blazonija (Stršljen Samobor) 3:0
75kg: Petar Filjić (Leonardo Zagreb) – Mario Buha (Stršljen Samobor) 3:0 KO R2
80kg: Vinko Koljđeraj (Sv. Krševan Zadar) – Ivano Osuski (Borovo) 0:2
80kg: Martin Prpić (Mladost Osijek) – Leon Frankić (Osijek) 0:3
86kg: Mateo Ravlić (Pit Bull Split) – Zvonimir Zirdum (Kralj Tomislav ZG) 3:0
92kg: Marin Eterović (Split) – Roko Tomić (Mladost Osijek) 0:3 ABD R1

Seniori:
63.5kg: Filip Poturović (Nova Gradiška) – Karlo Herceg (Rebel Zadar) 3:0
67kg: Marko Pudić (Brod SB) – Ante Ledić (Torcida Split) 3:0
67kg: Karlo Curic (Optimist ZG) – Leonardo Ssbolec (David KC) 3:0
75kg: Mateo Paulinić (Rovinj) – Josip Lovrić (Torcida Split) 2:1
75kg: Mario Krluk (Leonardo Zagreb) – Gordan Lovrić (Dubrovnik) 0:3
80kg: Gabrijel Veočić (Brod SB) – Roko Nakić (Leona Zagreb) 3:0 WO
80kg: Ante Balog (Split) – Ivan Sambrailo (Dubrovnik) 3:0
80kg: Marin Ivušić (Dubrovnik) – Gašper Munda (Torcida Split) 3:0
86kg: Matija Plazanić (Posavina Kuna SB) – Mislav Jularić (Mladost Os) 3:0 DISQ R2
+92kg: Igor Nađ (Brod SB) – Jak Kojaković (Dubrovnik) 0:2

 

 

Najnovije vijesti

Pretraživanje