SVI OSVAJAČI MEDALJA NA PH! Splićanke osvojile 13 medalja, a Splićani deset! Splitski Pit Bull ponio 10 odličja s Jaruna!

Evo svih osvajača medalja na Prvenstvu Hrvatske za žene i za seniore U-22 održanog od 24. do 26. rujna 2021 u organizaciji BK Gladijatora u otvorenom borilištu na Jarunu.

U ženskoj konkurenciji, uz odličan odaziv više od 50 boksačica, apsolutnu dominaciju na PH iskazale su boksačice splitskog Pit Bulla – treneri Ante Matas i Marko Žaja doveli su najbrojniju ekipu od devet boksačica i pitbulovke su osvojile osam medalja – od toga četiri titule prvakinja. Po dvije titule državnih prvakinja osvojile su i mlade boksačice Davida iz Koprivnice i Senja, a odlične su bile i djevojke iz BK Thor Bartolovca – osvojile su ukupno pet odličja (jedno zlato, četiri srebra)! Boksačice iz splitskih klubova ukupno su osvojile 13 medalja (Pit Bull, Grom, Marjan), a lijep je uspjeh i boksačica iz nedalekog Klisa – tri medalje!

Pit Bull je dodao i dvije medalje u muškoj konkurenciji U-22, pa je ukupno na Jarunu osvojio 10 medalja (četiri zlatne). Sve čestitke trenerima i boksačicama BK Pit Bull!

Za najbolju boksačicu PH izabrana je olimpijka Nikolina Ćaćić koja je za sedmu uzastopnu titulu državne prvakinje svladala dvije suparnice – Tajanu Košćak iz Varaždina i Anamariju Cvrk iz Kutine.

U mlađim kategorijama najbolje su:

mlađa kadetkinja Ema Anđela Žaja (Pit Bull Split)

kadetkinja Dorotea Vencl (David Koprivnica)

juniorka Nika Lopac (Senj)

mlađa seniorka Ana Ljulj (Sesvete).

U muškoj konkurenciji za najboljeg boksača PH za seniore U-22 izabran je Kristijan Duje Gaćina iz BK Gladijatora koji je s dvije pobjede osvojio titulu u teškoj kategoriji do 92 kg – pobijedio je Ivana Bertića iz Rovinja i u neizvjesnom i izjednačenom meču Luku Žuljevića iz Pit Bulla.

Najbolji tehničar je reprezentativac iz Slavonskog Broda Gabrijel Veočić koji je u kategoriji do 75 kg imao dva vrlo snažna i opasna suparnika i dominantno riješio oba – Splićanina Jasmina Pašagića i Nou Ježeka iz Titan Gyma Zagreb.

Konkurencija među mladim boksačima bila je vrlo izjednačena – svi prvaci dolaze iz različitih klubova, a najuspješniji su klubovi s maksimalno dvije muške medalje: (BK Brod zlato i srebro), splitski Pauk (zlato i bronca), BK Pula (zlato i bronca), BK Rovinj (zlato i bronca), BK Čakovec (zlato i bronca), BK Rijeka (dva srebra), Pit Bull (srebro i bronca), Titan Gym (srebro i bronca), Marjan Split (dvije bronce)…

Svakako vrijedi izdvojiti odlične nastupe splitskih boksača – mladi Splićani ukupno su u seniorima do 22 godine osvojili 10 medalja (3 zlatne)! Prvenstvo Hrvatske na Jarunu posebno će pamtiti splitska Torcida – Marko Bartulović s dvije dominantne pobjede u superteškoj kategoriji +92 kg osvojio je za mladi klub BK Torcidu prvu državnu seniorsku titulu u povijesti!