Superfinale BoxingOne u subotu u Sesvetama

20150514_131540Hrvatski boksački klub Sesvete ove subote ispisuje klupsku boksačku povijest zlatnim slovima. Naš najuspješniji seniorski klub toga dana odradit će veliki meč Superfinala BoxingOne lige Centralne Europe sa slovačkim Komarno Sharksima.

– Ovo je za nas velika obaveza, ali i veliko zadovoljstvo. Boksači su spremni za dvoboj. Pojačali smo se sa tri Nijemca i dva Rusa, te uz naše Stipana Prtenjaču u lakoj, Sanjina Pol Vrgoča u srednjoj, Damira Plantića u poluteškoj i Marko čalić u teškoj vjerujemo u pobjedu – izjavio je Franjo Grgić-Kristić treber BK Sesvete.
Službena vaga je sutra u 20 sati u sesvetskom Hotelu Gallus, gdje će stići i suparnici iz Komarno Sharksa.
– Pripremili smo sjajan program za superfinale, koji će početi u 19 sati sa koncertom “Najboljih hrvatskih tamburaša”. prema programu, očekuje nas i uključenje u program uživo Sportske televizije tako da svi oni koji neće moći stati u dvoranu srednje škole u Sesvetama, mogu gledati mečeve ponajboljih naših boksača u ovom superfinalu vrlo jake centralno-europske lige – zadovoljno je rekao Jure Krstanović Predsjednik BK Sesvete. Oduševljen pripremama i ovim velikim sportskim uspjehom je i Bono Bošnjak Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza i član Izvršnog odbora EUBC-a (Europske boksačke federacije) – Ponosan sam na BK Sesvete i ovaj ogroman boksački iskorak prema europskom vrhu. Njihov uspjeh povijesan je jer su prvi hrvatski boksački klub koji je ušao u samo završnicu međunarodnog natjecanja,a prema onome što vidim, lako je moguće da postanu i prvi pobjednici jednog takvog natjecanja – zaključuje Bošnjak.
Od hrvatskih boksača očekuje se sjajan uspjeh iako im u goste stižu lanjski pobjednici lige, Slovaci pojačani prvom momčadi Mađarske reprezentacije.
– Siguran sam da ćemo pobijediti. Dugo se već spremamo za ovo finale i kvalitetu smo dokazali kroz pet ligaških pobjeda. Pojaačanja su kvalitetna, osobito u 56 kg gdje je i prvak Rusije. Vjerujem da su protivnici oni koji se trebaju čuvati jer smo na ljestvici imali duplo više bodova. Isto tako dobar nam je motiv i duple premije koje su nam čelnici kluba obećali ukoliko pobijedimo – siguran je lakaš Stipan Prtenjača, koji je ujedno i pozvao sve gledatelje da ih dođu podržati u dvoranu. Istaknimo da je ulaz u dvoranu u Bistričkoj 7 u Sesvetama besplatan, čime je to još jedan razlog više da se navijači okupe u što većem broju u subotu.