SPLIT KANDIDAT ZA EP U-22 SLJEDEĆE GODINE Predsjednik Bono Bošnjak razgovarao sa Splićanima oko mogućeg domaćinstva Europskog prvenstva

SPLIT KANDIDAT ZA EP      U-22 SLJEDEĆE GODINE Predsjednik Bono Bošnjak razgovarao sa Splićanima oko  mogućeg domaćinstva Europskog prvenstva

Nakon sastanaka u Zadru oko mogućeg domaćinstva Europskog prvenstva za seniore i seniorke U-22 krajem ožujka i početkom travnja 2022. godine u Hrvatskoj, predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak sastao se s odgovornim ljudima i u Splitu kao potencijalnom gradu domaćinu EP-a sljedeće godine.

Više je hrvatskih gradova iskazalo zanimanje za domaćinstvom jedne od najvećih europskih boksačkih priredbi sljedeće godine: Zagreb, Split, Rijeka, Zadar, Varaždin i Poreč. Predsjednik Bošnjak prije konačne odluke Hrvatskog boksačkog saveza želi razgovarati i upoznati se s ponuđenim uvjetima svih potencijalnih domaćina.

U Splitu je predsjednik Bošnjak na temu mogućeg domaćinstva EP-a 2022. razgovarao s dogradonačelnikom Antonijem Kuzmanićem, predsjednikom Boksačkog saveza Splitsko-dalmatinske županije Borisom Vujevićem, članom Izvršnog odbora HBS-a prof. Sašom Krstulovićem, te s bivšim boksačima i sadašnjim trenerima, olimpijcem Vedranom Đipalom (BK Pauk Split) i Draženom Burićem koji je i predsjednik BK Torcide Split.

“Raduje nas veliko zanimanje hrvatskih gradova koji bi željeli ugostiti najbolje europske mlade boksačice i boksače sljedeće godine u Hrvatskoj. Ponosni smo što je Hrvatski boksački savez ponovo dobio povjerenje EUBC-a za domaćinstvom velikog natjecanja i to nas obvezuje da Europsko prvenstvo organiziramo na najvišoj razini. Split kao veliko boksačko i sportsko središte ima sve kapacitete za organizacijom obimnog natjecanja u obje konkurencije, muškoj i ženskoj, kao što ih ima i Zadar, a nastavit ćemo razgovore i sa svim ostalim gradovima koji su se kandidirali za Europsko prvenstvo U-22. Najvažnije je da na vrijeme krenemo s organizacijom i budemo uzorni domaćini”, rekao je predsjednik Bono Bošnjak.

Sastanak u Upravi Grada Splita – slijeva prof. Saša Krstulović, Vedran Đipalo, Bono Bošnjak, zamjenik gradonačelnika Antonio Kuzmanić, Dražen Burić i Boris Vujević