SP: Plodni sastanci na finalu Svjetskog prvenstva

Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak odradio je niz sastanaka sa čelnicima Svjetske boksačke asocijacije, kao i članovima raznih komisija. Ujedno, plodan je bio sastanak sa čelnikom europske sudačke organizacije Waldemarom Mencelom (na slici drugi s desna) ujedno i član Izvršnog odbora EUBC-a.

– Na pragu smo velikih promjena u našem  sustavu. Bilo je iznimno važno biti u Hamburgu te uz ovo veličanstveno finale Svjetskog seniorskog prvenstva i sudjelovati u radu te planiranju razvoja našeg sporta uz bok sa najjačim boksačkim zemljama. – rekao je Bošnjak u Hamburgu.

Hrvatska je kaojedina zemlja sa prostora bivše Jugoslavije imala predstavnike na svjetskoj smotri. Uz boksača Damira Plantića te trenera Tomislava Šoljića, kao druga osoba natjecanja, zamjenik Supervizora bio je i Marko Marović glavni tajnik Hrvatskog boksačkog saveza i ujedno instruktor AIBA službenih tehničkih osoba (ITO) što je još jedno veliko priznanje kvalitetnog rada u HBS-u.