Slavonija tim prvi osvajači Premier lige!

Podizanjem trofeja Pobjednika Premier lige, od strane kapetana Slavonija tima Zvonimira Rebolja, i službeno je uspješno okončana prva sezona boksačke Premier lige. Pred prepunom dvoranom u Sesvetama, usprkos jučerašnjem porazu od Zagreb tima, Slavonci su imali itekako razloga za slavlje.

– Slavonski boksači i njihovo vodstvo dokazali su ustrajnost, koheziju, hrabrost i vještinu. Ne omalovažavajući kolege iz drugih regija koji su imali određenih poteškoća mogu reći da je sportski inat i zajednistvo presudilo. Nismo ni mi bili bez problema poglavito financijskih, što je često i presudno, no ipak smo opstali, ostali skupa i “peglali” se do zadnjeg atoma snage. – rekao je Matej Matković izbornik Slavonaca sa vidnim zadovoljstvom na licu – Osjećaj je lijep iako smo danas u Zagrebu izgubili, jer titulu smo osigurali prije zadnjeg kola. Poraz nas nije demotivirao, jer smo značajno oslabljeni, Stojanović prestao boksati, Zidar nastavio sportsku karijeru u Skandinaviji, sigurni osvajači bodova Majcen i Pratljačić nisu nastupili. Usprkos svemu, mogu reći da sam ponosan. Uz kolege iz kluba Čepu i Klasića, predsjednika Mikolčevića, no i trenere iz klubova koji čine slavoniju (Kuhara, Kadića, Krpana, Volarevića) zasigurno nebi ostvarili pobjedu. S toga zahvaljujem se svima vama, a ponajviše boksačima koji su ostavljali svoje srce na ringu. Zbog ovoga vjerujem da ćemo, kako vi boksači tako i mi treneri, nastaviti te učvrstiti našu povezivost, dosta naučiti iz ovih iskustava te punih srca i još većeg motiva nastaviti dalje. – zaključio je Matković.

Zadovoljan je bio i Predsjednik saveza Bono Bošnjak, koji je zajedno sa Milanom Pavelićem izaslanikom gradonačelnika Milana Bandića, dodijelio medalje i pehare:

– Prva sezona Premier lige je završila i dobili smo i prve Prvake Slavonija tim. Projekt je odrađen i ovo je samo dokaz kako hrvatski boks u svakom pogledu napreduje. Boksači su imali više nastupa nego svih prethodnih godina, pojačalo se rivalstvo, a ujedno i učvrstila suradnja među regijama. Publika je večeras uživala u odličnim borbama i veseli me kad vidim toliko boksača između naša četiri užeta. Ipak, pred nama su novi projekti i Premier liga je odličan uvod u sve to.

Što se rezultata ovog posljednjeg kola tiče, Zagreb tim uspio je upisati pobjedu nad Slavonijom. 14:4, ali mu je to bilo dovoljno samo za ukupno drugo mjesto u Premier ligi.

REZULTATI:

BR. KG ZAGREB TIM SLAVONIJA TIM REZ.
1. Mls64 Petar Cetinić
Antonio Tkalcic 2:0