Seniori otišli za Baku!

20160614_082717Mala delegacija Hrvatskog boksačkog saveza Stipan Prtenjača (60 kg), Sanjin Pol Vrgoč (69 kg) i Josip Bepo Filipi (91 kg) otišli su danas put Azerbajđana, gdje će se kroz Svjetske kvalifikacije pokušati izboriti za mjesto na Olimpijskim igrama u Brazilu. Baku je ponovo glavna boksačka destinacija u koju će slijedećih dana stići čak 469 boksača iz 105 zemalja svijeta.

Spremni so, sam da nas još ždrijeb posluži i to je to – rekao je Stipan Prtenjača, koji sa Sanjinom Pol Vrgočem ima nešto lakši posao za razliku od Josipa Bepa Filipija. Naime u Stipanovoj i Sanjinovoj kategoriji pet su viza za Rio, te da bi se kvalificirao, treba ući u polufinale, ili izgubiti od pobjednika u četvrtfinalu. S druge strane, da bi se pridružio Hrvoju Sepu i Filipu Hrgoviću, koji su se već kvalificirali na Olimpijske igre, Bepo mora osvojiti zlato na ovim kvalifikacijama.

– Dat ću sve od sebe i u cilju mi je samo pobjeda. Arkada je u redu i u Bakuu sam već kao doma – kaže Filipi, kojeg je na put ispratio stariji brat i Predsjednik kluba Zlatna rukavica Šime Filipi:

– Nema kalkulacija, mora pobijedit – dometnuo je Šime.

Boksačima će se u Azerbajđanu pridružiti trener Hasan Yousef koji stiže direktno iz Rusije sa Europskog prvenstva, kao i Predsjednik Bono Bošnjak, koji u Baku ide na sjednicu Izvršnog odbora EUBC-a, čiji je član.