SASTANAK U OSIJEKU PREDSJEDNIKA HBS-a BONE BOŠNJAKA I DOPREDSJEDNIKA GENERALA MLADENA MIKOLČEVIĆA S MINISTRICOM TURIZMA I SPORTA NIKOLINOM BRNJAC I ŽUPANOM IVANOM ANUŠIĆEM Korisni razgovori i puna potpora domaćinstvu velikih međunarodnih boksačkih natjecanja u 2024. godini

Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak i dopredsjednik HBS-a general Mladen Mikolčević u Osijeku su se sastali s ministricom turizma i sporta dr.sc. Nikolinom Brnjac, državnim tajnicima za sport Tomislavom Družakom i Josipom Pavićem, te županom Osječko-baranjske županije Ivanom Anušićem.

Razgovaralo se o domaćinstvima velikih međunarodnih boksačkih natjecanja, europskih i svjetskih prvenstava, za koje u 2024. godini kandidaturu želi istaknuti Hrvatski boksački savez. Ministrica dr.sc. Nikolina Brnjac sa suradnicima tim inicijativima daje punu potporu, kao što je Ministarstvo turizma i sporta i uvijek dosad na najbolji način podupiralo organizaciju velikih boksačkih i sportskih natjecanja u Hrvatskoj.

Zanimanje za domaćinstvom velikih boksačkih natjecanja iskazao je i župan Ivan Anušić, između ostaloga i zbog toga jer je Osječko-baranjska županija dobila laskavo priznanje i nosit će titulu “Osječko-baranjska županija – Europska regija sporta 2024. godine”.

Velika iskustva u osječkom i slavonskom sportu posebno ima dopredsjednik HBS-a, general Mladen Mikolčević kao dugogodišnji predsjednik Boksačkog kluba Osijek, a grad na Dravi ima dugu i uspjesima bogatu boksačku tradiciju jer su prva boksačka natjecanja organizirana još 1923. godine, prije 100 godina, pa Osijek i po tome spada među gradove koji su prvi počeli s organiziranim bavljenjem boksom u Hrvatskoj.

Organizacija velikih međunarodnih boksačkih natjecanja, kao i u ostalim sportovima, uklapa se u strategiju Ministarstva turizma i sporta o razvoju kontinentalnog, cjelogodišnjeg i ravnomjerno razvijenog regionalnog turizma u čemu Osječko-baranjska županija postiže zapažene rezultate.

Hrvatski boksački savez usvojio je i strategiju da svake godine od 2024. godine bude domaćin i organizator jednog velikog međunarodnog boksačkog događaja i u tom su smislu razgovori i potpora ministrice dr.sc. Nikoline Brnjac sa suradnicima, državnim tajnicima Tomislavom Družakom i Josipom Pavićem, te županom Ivanom Anušićem bili višestruko korisni, ocijenili su predsjednik HBS-a Bono Bošnjak i dopredsjednik general Mladen Mikolčević.