JEDAN OD NAJVEĆIH BOKSAČA U POVIJESTI OLIMPIJSKOG BOKSA ROBERTO CAMMARELLE U POSJETU KUĆI SLAVE SPLITSKOG SPORTA Legenda talijanskog i svjetskog boksa na dar primio dres Marka Livaje!

Roberto Cammarelle, jedan od najtrofejnijih boksača u povijesti olimpijskog boksa i najveći talijanski boksač svih vremena, olimpijski i svjetski prvak, te osvajač brojnih medalja na najvećim natjecanjima, posjetio je u četvrtak, 20. listopada 2022. Kuću slave splitskog sporta.

Roberta Cammarellea i Juricu Runtića, predsjednika Nadzornog odbora HBS-a, u Kući slave splitskog sporta primio je osnivač i voditelj Zdravko Reić, doajen hrvatskog sportskog novinarstva i najcjenijij kroničar našeg sporta.

Cammarelle je već prije dolaska na pripreme u Dalmaciju s talijanskom boksačkom reprezentacijom izrazio oduševljenje Splitom kao jedinstvenim sportskim gradom na svijetu koji se ponosno može pohvaliti s brojnim sportašima koji su obilježili povijest svjetskog sporta i nevjerojatnom kolekcijom od više od stotinu olimpijskih medalja splitskih sportaša!

Cammarelle se u Kući slave splitskog sporta prisjetio i kako je na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. pobijedio Splićanina Marka Tomasovića kada je talijanski superteškaš suvereno osvojio zlatnu medalju.

Uzgred, talijanski div u svojoj kolekciji ima upisanu i pobjedu nad tada mladim Filipom Hrgovićem, na Svjetskom prvenstvu 2013. godine koje je Camarelleu bilo i posljednje u karijeri.

Odmah po završetku veličanstvene karijere postao je direktor boksačkih selekcija Italije, a od 2017. godine član je Vijeća Talijanskog olimpijskog odbora (CONI). Uživa golemi ugled u svojoj zemlji, pripadnik je i Talijanske državne policije (Polizia di Stato), što je sigurno utjecalo da se nikad nije upustio u neizvjesne profesionalne vode.

Roberto Cammarelle na dar kao trajnu uspomenu iz Splita dobio je i dres Hajdukovog reprezentativca Marka Livaje koji su mu uručili predsjednik Splitskog saveza športova Andrija Polić i profesionalni boksač, član BK Torcide Petar Milas.

Legendarni talijanski boksač Roberto Cammarelle u petak, 21. listopada 2022. navijat će na Poljudu za Hajduk u velikom derbiju protiv Hajduka, a prijepodne u petak održat će i predavanje studentima na Kineziološkom fakultetu u Splitu.