REZULTATI I BODOVI U 5. KOLU PRVE HRVATSKE BOKSAČKE LIGE (Split, 20. I. 2024.) i UKUPNI POREDAK NAKON PET KOLA HBL-a Torcida vodeća u seniorima i mlađim seniorima, Brod kod juniora, a Radnički Slavonski Brod u kadetima

REZULTATI I BODOVI U 5. KOLU PRVE HRVATSKE BOKSAČKE LIGE (Split, 20. I. 2024.) i UKUPNI POREDAK NAKON PET KOLA HBL-a Torcida vodeća u seniorima i mlađim seniorima, Brod kod juniora, a Radnički Slavonski Brod u kadetima

Šestim kolom Prve Hrvatske boksačke lige (nedjelja, 11. 02. 2024., Jelkovec-Sesvete) sezona 2023/24. ulazi u drugu polovicu. Prethodno 5. kolo održano je u Splitu (20. I. 2024.) u dvorani Boksačkog kluba Pit Bull na Gripama (prije toga u Bartolovcu, Kutini, Vukovaru i Splitu).

Mladi boksačice i boksači iz splitskih klubova Torcide, Pit Bulla, Groma, Splita, te Solina, zadarskog Sv. Krševana i BK Zadra, Klisa, Predatora Makarska, a pogotovo oni iz slavonskih Broda, Radničkog ili Rekorda Zagreb koji nisu propustili dolazak u Split i nastup za ligaške bodove unatoč nepovoljnim vremenskim uvjetima i zatvorenim cestama, zaslužuju sve čestitke za ono što su prikazali u borilačkoj areni Pit Bulla!

U mlađim kategorijama vidjeli smo sjajne borbe reprezentativnih kandidata, susjedske okršaje, a u mečevima seniora i mlađih seniora prave trilere koji su podignuli temperaturu u ionako raspoloženoj publici koja je gromoglasno bodrila svoje favorite.

Posebno treba istaknuti dvojicu pobjednika u seniorskoj konkurenciji – Andrija Gašpar (Split) upisao je pobjedu nakon što je cijeli dan i noć putovao iz Njemačke kako bi stigao na meč, a Karlo Mužinić (Pit Bull Split) je u svom prvom seniorskom, žestokom meču podijeljenom odlukom pobijedio Marija Pavlica iz Torcide, a od druge runde boksao je sa slomljenom šakom što je tek kasnije potvrđeno na liječničkom pregledu.

U odličnom seniorskom meču mladi Karlo Ivanković (Torcida) u bespoštednoj borbi bez respekta podijeljenom odlukom svladao je znatno iskusnijeg Pavla Dekarisa Galjanića (Rekord ZG) koji se uz trenerski posao uspješno vratio u ring.

U konkurenciji mlađih seniora sjajan meč pružili su mladi reprezentativac Danijel Đukić (Brod) koji je svladao 25 cm višeg, srčanog Josipa Tokića iz Torcide (208 cm).

Najuspješniji u 5. kolu bili su mladi boksačice i boksači splitskog Groma koji su upisali pet pobjeda (Paola Ugrin, Marko Lukačević, Marko Vidić, Duje Argentin i Luka Ugrin), te splitske Torcide također s pet pobjeda (Ivan Bašić, Luka Glučina, Ivo Vito Milaković, Mirko Brstilo i Karlo Ivanković)

Domaćini iz Pit Bulla upisali su tri pobjede (Leona Marija Jarec, Karmela Makelja i Karlo Mužinić).

Po dvije pobjede izborili su seniori BK Splita (Andrija Gašpar i Bruno Parat), te Radnički Slavonski Brod (Lukas Fulanović i Dominik Raguž) i Sveti Krševan Zadar (Karlo Knežević i Josip Koljđeraj).

U ukupnom poretku nakon pet kola dominiraju Splićani i Brođani (Torcida Split vodi u poretku seniora i mlađih seniora, Brod je vodeći u konkurenciji juniora, a Radnički SB u poretku kadeta i ml. kadeta.

REZULTATI 5. KOLA PRVE HBL I HBL/MLADI (SPLIT, 20. I. 2024.)

ŽENE  – KADETKINJE

51 kg: Paola Ugrin (Grom Split) – Leona Kočubi (Brod SB) 3:0 (RSC 1. runda)

JUNIORKE

54 kg: Lara Gvozdenović (Salona) – Leona Marija Jarec (Pit Bull Split) 0:3 (RSC 3. runda)

SENIORKE

66 kg: Karmela Makeljan (Pit Bull) – Fabjana Alfrirević (Klis) 3:0 WO

MUŠKI – KADETI

46 kg: Vito Rupčić (Rekord) – Marko Lukačević (Grom) 0:3 WP

54 kg: Lukas Fulanović (Radnički) –  Roko Franić (Grom) 3:0 WO

60 kg: Ivan Pavić (Brod) – Adrijan Krupić (Rekord) 0:3 WO

60 kg: Stipe Ujević (Salona) – Roko Šikić (Klis) 0.3 WP

JUNIORI

48 kg: Karlo Knežević (Sveti Krševan) – Mihael Bulatović (Brod) 3:0 WP

52 kg: Dominik Raguž (Radnički) – Jakov Renić (Rekord) 3:0 WP

52 kg: Emanuel Vučak (Brod) – Marko Vidić (Grom) 0:3 (RSC 1. runda)

60 kg: Anđelko Luka Crnogorac (Zadar) – Tin Blažević (Brod) 3:0 (ABD 3. runda)

66 kg: Ivan Bašić (Torcida) – Duje Ravlić (Pit Bull) 3:0 (DISQ. 3. runda)

70 kg: Luka Glučina (Torcida) – Jan Mikulić (Brod) 3:0 WP

75 kg: Diano Kozlica (Klis) – Josip Koljđeraj (Sveti Krševan) 0:3 WP

+80 kg: Roko Bosančić (Klis) – Duje Argentin (Grom) 0:3 WP

MLAĐI SENIORI

63,5 kg: Gabrijel Gavran (Brod) – Luka Ugrin (Grom) 0:3 WO

67 kg: Mauro Ozretić (Pit Bull) – Luka Matić (Klis) 0:3 WO

71 kg: Petar Danolić (Pit Bull) – Ivo Vito Milaković (Torcida) 0:3 WP

80 kg: Josip Tokić (Torcida) – Danijel Đukić (Brod) 0:3 WP

92 kg: Marin Eterović (Split) – Mirko Brstilo (Torcida) 0:3 WO

SENIORI

67 kg: Andrija Gašpar (Split) – Toni Urlić (Predator Makarska) 3:0 WP

71 kg: Mario Pavlic (Torcida) – Karlo Mužinić (Pit Bull) 1:2 WP

71 kg: Karlo Ivanković (Torcida) – Pavao Dekaris Galjanić (Rekord) 2:1 WP

80 kg: Bruno Parat (Split) – Karlo Marijan Matković (Klis) 3:0 (ABD 3. runda)

BODOVI KLUBOVA U 5. KOLU HBL I HBL/MLADI, Split, 20. I. 2024. 

KADETI
Grom Split 6
Rekord ZG 4
Radnički SB 3
Klis 3
Brod SB 1
Salona Solin 1
JUNIORI
Grom Split 6
Torcida Split 6
Sv. Krševan ZD 6
Brod SB 4
Pit Bull Split 4
Radnički SB 3
Zadar 3
Klis 2
Rekord ZG 1
Salona Solin 1
MLAĐI SENIORI
Torcida Split 7
Grom Split 3
Brod SB 3
Klis 3
Pit Bull Split 1
SENIORI
Split 6
Pit Bull Split 6
Torcida Split 4
Rekord ZG 1
Klis 1
Predator Makarska 1

UKUPNI POREDAK KLUBOVA U PRVOJ HBL I HBL/MLADI NAKON 5 KOLA SEZONE 2023./24. (1. HBL seniori, 1. HBL mlađi seniori, 1. HBL juniori, 1. HBL kadeti)

1.HBL SENIORI

KLUBOVI 1.kol 2.kol 3.kol 4.kol 5.kol 6.kol 7.kol 8.kol 9.kol 10.kol UKUPNO
Torcida Split 7 6 3 10 4 30
Pit Bull Split 0 6 0 6 6 18
Rovinj 1 8 3 3 0 15
Dubrovnik 0 0 11 3 0 14
Split 0 0 3 3 6 12
Leona Zagreb 3 3 0 3 0 9
Stršljen Samobor 1 0 3 3 0 7
Grom Split 6 0 0 1 0 7
Omega Zagreb 3 3 0 0 0 6
Sv. Krševan Zadar 3 3 0 0 0 6
Rijeka 1 4 0 0 0 5
Kutina 1 4 0 0 0 5
Rebel Zadar 3 1 1 0 0 5
David Koprivnica 0 3 1 0 0 4
Mladost Osijek 0 3 1 0 0 4
Optimist Zagreb 1 0 3 0 0 4
Brod SB 0 0 4 0 0 4
Pauk Split 3 0 0 0 0 3
Thor Bartolovec 3 0 0 0 0 3
P.Zrinski Zagreb 3 0 0 0 0 3
Gladijator Zagreb 3 0 0 0 0 3
Nova Gradiška 0 0 3 0 0 3
Posavina kuna SB 0 0 3 0 0 3
Titan Gym Zagreb 2 0 0 0 0 2
Coloseum Zagreb 1 1 0 0 0 2
Leonardo Zagreb 1 0 1 0 0 2
Leonid Kaštela 1 0 0 0 0 1
Katran Zagreb 0 1 0 0 0 1
Dardona Drvenik 0 0 0 1 0 1
Bandog Zadar 0 0 0 1 0 1
Graciano Požega 0 0 0 1 0 1
Rekord ZG 0 0 0 0 1 1
Klis 0 0 0 0 1 1
Predator Makarska 0 0 0 0 1 1

MLAĐI SENIORI

KLUBOVI 1.kol 2.kol 3.kol 4.kol 5.kol 6.kol 7.kol 8.kol 9.kol 10.kol UKUPNO
Torcida Split 3 0 1 0 7 11
Pit Bull Split 0 3 3 3 1 10
Brod SB 0 1 3 1 3 8
Arena Zagreb 4 3 0 0 0 7
Kralj Tomislav ZG 0 6 1 0 0 7
Leonardo ZG 0 0 3 3 0 6
Stršljen Samobor 0 3 2 0 0 5
Sveti Krševan ZD 0 0 4 1 0 5
Marjan Split 0 1 3 0 0 4
Osijek 0 1 3 0 0 4
Mladost Osijek 0 0 4 0 0 4
Rijeka 0 3 0 0 0 3
Rovinj 0 3 0 0 0 3
David Koprivnica 0 0 3 0 0 3
Borovo 0 0 3 0 0 3
Pauk Split 0 0 0 3 0 3
Bandog Zadar 0 0 0 3 0 3
Grom Split 0 0 0 0 3 3
Klis 0 0 0 0 3 3
Thor Bartolovec 1 0 0 0 0 1
Čakovec 0 1 0 0 0 1
Ronin Križevci 0 1 0 0 0 1
Katran Zagreb 0 1 0 0 0 1
Nova Gradiška 0 0 1 0 0 1
Split 0 0 1 0 0 1
Graciano Požega 0 0 0 1 0 1

JUNIORI

KLUBOVI 1.kol 2.kol 3.kol 4.kol 5.kol 6.kol 7.kol 8.kol 9.kol 10.kol UKUPNO
Brod SB 10 7 7 5 4 33
Pit Bull Split 0 4 5 10 4 23
Thor Bartolovec 9 5 0 4 0 18
Zadar 4 4 6 0 3 17
Torcida Split 0 2 4 3 6 15
Grom Split 0 0 0 7 6 13
Titan Gym ZG 2 10 0 0 0 12
Leona Zagreb 3 6 3 0 0 12
Rijeka 4 6 0 0 0 10
Leonid Kaštela 4 0 3 3 0 10
Kutina 3 3 0 3 0 9
Dubrovnik 0 0 6 3 0 9
FCK Varaždin 4 4 0 0 0 8
Stršljen Samobor 2 4 1 0 0 7
David Koprivnica 0 6 1 0 0 7
Leonardo ZG 3 0 0 4 0 7
Arena Zagreb 3 3 0 0 0 6
Kralj Tomislav ZG 0 3 3 0 0 6
Radnički SB 0 0 0 3 3 6
Sv. Krševan ZD 0 0 0 0 6 6
Borovo 0 0 5 0 0 5
Ronin KŽ 3 1 0 0 0 4
Graciano Požega 3 1 0 0 0 4
Čakovec 2 2 0 0 0 4
Agram ZG 1 0 3 0 0 4
Marjan Split 0 3 0 1 0 4
Klis 0 1 0 1 2 4
Knin 0 3 0 0 0 3
Osijek 0 3 0 0 0 3
Rekord ZG 0 1 0 0 1 2
Posavina kuna 0 0 1 0 0 1
Split 0 0 1 0 0 1
Bandog Zadar 0 0 0 1 0 1
Infinitus Split 0 0 0 1 0 1
Salona Solin 0 0 0 0 1 1

KADETI

KLUBOVI 1.kol 2.kol 3.kol 4.kol 5.kol 6.kol 7.kol 8.kol 9.kol 10.kol UKUPNO
Radnički SB 7 4 4 7 3 25
Rekord ZG 10 5 0 0 4 19
Sv. Krševan ZD 3 6 6 3 0 18
Brod SB 7 0 8 0 1 16
Marjan Split 0 3 4 6 0 13
Pit Bull Split 0 4 4 3 0 11
Grom Split 1 0 0 3 6 10
Leonardo ZG 4 0 3 1 0 8
Mladost Osijek 0 3 3 0 0 6
Thor Bartolovec 3 0 0 3 0 6
Kutina 3 1 0 0 0 4
Borovo 0 0 4 0 0 4
Gladijator ZG 3 0 0 0 0 3
Agram ZG 3 0 0 0 0 3
Rijeka 3 0 0 0 0 3
Ronin Križevci 3 0 0 0 0 3
Kralj Tomislav ZG 0 3 0 0 0 3
Dardona Drvenik 0 0 0 3 0 3
Klis 0 0 0 0 3 3
Ttian Gym ZG 2 0 0 0 0 2
Osijek 0 1 0 0 0 1
Leona ZG 0 0 1 0 0 1
Knin 0 0 1 0 0 1
Dubrovnik 0 0 1 0 0 1
Pauk Split 0 0 0 1 0 1
Salona Solin 0 0 0 0 1 1

xxxxx

 

 

Najnovije vijesti

Pretraživanje