REZULTATI FINALA 10. ZAGREB OPENA Lovro Pavčec novim nokautom i zlatom potvrdio europsku juniorsku broncu

U nedjelju, 24. listopada 2021. sa 31 finalnom borbom završio je 10. jubilarni Zagreb Open u organizaciji Zagrebačkog boksačkog saveza za juniore, juniorke, kadete i kadetkinje.

Poljakinja Martyna Jarzabek, Cipranka Layla Abdullatif, Mađar Benjamin Nileborg i Ukrajinac Anatoliy Yem proglašeni su najboljim boksačima u svojim dobnim skupinama.

Zlatne medalje podijelile su Poljska, Hrvatska, Ukrajina, Mađarska, Cipar, Slovenija, Škotska, Grčka i Crna Gora. Reprezentacija Cipra u Zagrebu je ostvarila rekordan broj od četiri zlatne medalje, što je njihov najbolji međunarodni nastup ikada, izvijestila je Europska boksačka konfederacija EUBC.

Na 10. Zagreb Openu nastupilo je ukupno 113 mladih boksačica i boksača iz Ukrajine, Poljske, Mađarske, Švicarske, Kosova, Škotske, Cipra, Grčke, Slovenije, Crne Gore i domaćina Hrvatske.

Najbrojniji su bili Mađari koji su kući odnijeli i najviše zlatnih odličja, čak deset. Pet su prvih mjesta osvojili boksači i boksačice iz Ukrajine, a Hrvatska je nakon tri dana nadmetanja osvojila četiri zlatna odličja:

kadet Adem Gaši (40 kg) pobjedom nad Mađarom Fogelom, Asllan Krasniqi u hrvatskom je finalu kadeta do 63 kg podijeljenom sudačkom odlukom (4-1) pobijedio Nikolu Vučkovića, a Luka Sačić (kadeti do 90 kg) prekidom u prvoj rundi Ivana Šipeka.

U juniorskoj superteškkoj kategoriji status favorita potvrdio je Lovro Pavčec iz Nokauta (brončani na ovogodišnjem Juniorskom prvenstvu Europe) koji je nokautom u prvoj rundi pobijedio Elvisa Mahmutovića.

Drugi brončani hrvatski junior s Europskog prvenstva Mateo Pejić osvojio je srebrnu medalju izgubivši finalnu borbu od Ukrajinca Zasenoka, kao i brončana juniorka s EP Nika Lopac (+80 kg) .