PRTENJAČA NAJBOLJI BOKSAČ “HRBIĆA”

Stipan Prtenjača proglašen je najboljim boksačem EUBC memorijalnog turnira “Zlatko Hrbić”. Sesvećanin Stipan je u finalu lake kategorije uvjerljivo pobijedio Mađara Fodora te je sa pobjedom nad Rusem Kamilovim u polufinalu, zasluženo ponio titulu najboljeg.

Uz njega Najboljim tehničarem proglašen je Nikita Ivanov (RUS), dok je Najborbeniji par bio Sanjin Pol Vrgoč (CRO) –
Gamzat Gazaliev (RUS). Pehar za Najmlađeg boksača otišao je srebrnom superteškašu, inače petom junioru svijeta, Josipu Graniću.
Zlatom su se ovjenčali i Hrvati u poluvelteru Danijel Vekić, velteru Borna Katalinić i teškoj Marko Čalić.
Vekić je tehničkom pobijedom prošao Rusa Soljanikova, dok je Katalinić diskvalifikacijom Talijana u drugoj rundi (treća javna opomena) uzeo još jedno zlato na Hrbiću.
U Hrvatskom finalu mladi Zadranin Bepo Filipi nije uspio pronaći rješenje protiv Marka Čalića, pa je pulska šaka odnijela najsjajnije odličje u Istru.
Službeni bilten turnira možete pogledati OVDJE2013 Zlatko Hrbic 2013
REZULTATI:
finala
(60kg) FODOR Milan HUN – PRTENJAČA Stipan CRO 8:12
(64kg) SOLYANIKOV Alexander RUS – VEKIĆ Danijel CRO 0:2 WO
(64 – b final) NYEKI Georgian HUN – HASANI Burim KOS 15:7
(69kg) KATALINIĆ Borna CRO – MORELLO Dario ITA 2:0 DSQ R2
(75kg) VRGOČ Sanjin Pol CRO – GAZALIEV Gamzat RUS 13:16
(81kg) MIŠKOVIĆ Bojan CRO – IVANOV NIkita RUS 10:21
(91kg) FILIPI Bepo CRO – ČALIĆ Marko CRO 5:15
(+91kg) GRANIĆ Josip CRO – VERIASOV Ivan RUS 5:15

poredak
60 kg
1. PRTENJAČA S (CRO) Gold
2. FODOR M (HUN) Silver
3. KAMILOV R (RUS) Bronze
3. BAGATIN S (ITA) Bronze

64 kg
1. VEKIĆ D (CRO) Gold
2. SOLYANIKOV A (RUS) Silver
3. LESKAROSKI S (MKD) Bronze
3. ALADŽIĆ B (BIH) Bronze

b final
1. NYEKI G (HUN) Gold
2. HASANI B (KOS) Silver

69 kg
1. KATALINIĆ B (CRO) Gold
2. MORELLO D (ITA) Silver
3. VIDIĆ V (BIH) Bronze
3. SZIMLER A (HUN) Bronze

75 kg
1. GAZALIEV G (RUS) Gold
2. VRGOČ S (CRO) Silver
3. FATLUM Z (MKD) Bronze
3. TOTH L (HUN) Bronze

81 kg
1. IVANOV N (RUS) Gold
2. MIŠKOVIĆ B (CRO) Silver
3. FIORI S (ITA) Bronze
3. HOSSZU F (HUN) Bronze

91 kg
1. ČALIĆ M (CRO) Gold
2. FILIPI B (CRO) Silver
3. XHOXHAJ A (KOS) Bronze
3. ČOLIĆ M (BIH) Bronze

+91 kg
1. VERIASOV I (RUS) Gold
2. GRANIĆ J (CRO) Silver
3. INDACO E (ITA) Bronze