PRIJENOSI UŽIVO S EP-a KADETA IZ SARAJEVA Ivan Nekić za europsko finale protiv Rusa, a Bernard Grgić protiv Turčina

U četvrtak, 19. kolovoza 2021. dvojica hrvatskih kadeta bore se za finale Europskog prvenstva u Sarajevu!

Prvi u ring u sportskoj dvorani Lukovica ulazi Zadranin Ivan Nekić u kategoriji do 63 kg – borit će se u polufinalu protiv Rusa Akhmada Aidamirova u popodnevnom programu od 15 sati (predviđeni početak meča u 16.30 sati).

Obojica su dominantno prošli u završnicu EP-a – Nekić je medalju i polufinale izborio pobjedom prekidom u 1. rundi rad reprezentativcem Makedonije, a ruski reprezentativac također je u četvrtfinalu prekidom izbacio predstavnika Bjelorusije.

Pravi sudar sjajnih kvalitetnih boksača, našeg prvaka Nekića koji je BK Ares Zadar osigurao prvu europsku medalju i predstavnika ruske škole koja se i u Sarajevu pokazala superiornom, što se najbolje vidi po broju ruskih predstavnika u završnici Europskog prvenstva.

Zagrepčanin Bernard Grgić u kategoriji do 60 kg borit će se u polufinalu protiv Turčina Huseyina Babata u 11. meču večernjeg programa od 18 sati (predviđeni početak oko 19.30 sati).

Grgić je nastavio tradiciju osvajanja medalja za BK Nokaut iz zagrebačke Dubrave (Lovro Pavčec osvojio je medalje na prošlom kadetskom EP i ovogodišnjem juniorskom EP) i pod vodstvom trenera Yousufa Hasana sjajno je boksao u Sarajevu protiv jako dobrih reprezentativaca Poljske i Srbije.

Turčin Babat ostavio je impresivan dojam u četvrtfinalnom meču protiv predstavnika Rumunjske, dečko je vrlo snažan, vrlo dobre tehnike i jakih udaraca.

Izbornik Nikola Marketin vjeruje da obojica Bernard i Ivan imaju kvalitetu i moć za izboriti finale i borbe za europska zlata u Sarajevu, a imat će i bučnu, srčanu podršku s tribina dijela naše reprezentacije (dio na povratku kućama) koja izgleda kao prava momčad u Lukovici.

Idemo Hrvatska, samo jako, samo hrabro!

Budite uz naše dečke, podržimo ih u prijenosu uživo na youtube kanalu Europske boksačke federacije (live streaming od 15 i od 18 sati: