Preminuo Tomislav Papak, veliki boksački stručnjak

Veliki prijatelj hrvatskog boksa i veliki boksački stručnjak Tomisav Papaka, preminuo je 8. lipnja u Bugarskoj, gdje je nakon duge australske epopeje živio sa suprugom.  Papak, inače nekadašnji boksački prvak bivše Jugoslavije, nakon sportske karijere ušao je u sudačke i dužnosničke vode, gdje je više od 25 godina kroz AIBA-u i Australski boksački savez aktivno sudjeovao na brojnim natjecanjima. Jedan od njegovih posljednjih velikih turnira bio je na Olimpijskim igrama u Ateni, gdje je bio voditelj žirija sudaca.

Hrvatska reprezentacija pamtit će ga po prijateljskom dočeku u Australiji u veljači 2006, gdje je bio domaćin našim boksačima. Kao hrvatski iseljenik, Papak je u svojoj novoj domovini Australiji dobio je Nagradu za životno djelo kao priznanje njegovim dugogodišnjim naporima u unapređivanju interesa boksa. U ime Hrvatskog boksačkog saveza, obitelji i prijateljima želimo prenijeti našu iskrenu sućut.