PREDSJEDNIK HBS-a BONO BOŠNJAK U POSJETU BIJELJINI Vitezovi Zagreb gostujući uzvrat protiv Radnika imat će 4./5. veljače 2022.

Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak na poziv vodstva BK Radnika iz Bijeljine boravio je u susjednoj BiH gdje se sastao s čelnikom Radnika Lazarom Avakumovićem.

Glavna tema sastanka bila su daljnja natjecanja i suradnja u Regionalnoj ligi u kojoj se natječu sastavi iz šest država jugoistočne Europe (BiH, Crna Gora, Hrvatska, Sj. Makedonija, Slovenija i Srbija), a u prvoj fazi natjecanja hrvatski Vitezovi Zagreb i Radnik Bijeljina natječu se u B skupini. Upravo su oni međusobno imali meč 1. kola Regionalne lige prošle godine u Zagrebu kada su naši Vitezovi pobijedili goste iz Bijeljine sa 16:4.

Dogovoren je termin uzvratnog meča u Bijeljini, pa će Vitezovi Zagreb u goste boksačima Radnika 4. ili 5. veljače 2022. godine kada su na rasporedu mečevi 5. kola.

Vitezovi u dosadašnja četiri kola imaju omjer 3-1 (pobjede nad Radnikom, te dvaput nad Mariborom), a jedini su poraz pretrpjeli u neizvjesnom meču kod vodeće Crvene zvezde u Beogradu.

Zvezda zasad ima omjer 4-0, a u drugom dijelu Regionalne lige gostovat će u kod Vitezova Zagreb i prema svim očekivanjima, taj će meč odlučivati o pobjedniku skupine B (dvije prvoplasirane momčadi ulaze u doigravanje protiv dva najbolja sastava iz skupine A u kojoj se natječu Loznica (Srbija), Željezničar (Sarajevo), Crnogorski sokolovi i Vardar Skoplje.

Radnik je na trećem mjestu skupine B Regionalne lige s omjerom 1-3 (domaća pobjeda nad Mariborom, poraz u Zagrebu i dva poraza od Crvene zvezde), a Maribor je četvrti u skupini bez bodova (o-4).

U istom terminu 4./5. veljače 2022. kad će Vitezovi Zagreb gostovati u Bijeljini, Zvezda će imati meč u Mariboru protiv domaćeg slovenskog sastava.

Predsjednik HBS-a Bono Bošnjak rado se odazvao pozivu i vrlo je zadovoljan posjetom Bijeljini za koju ga vežu i lijepe uspomene iz sportskih dana kada je nastupao za momčad Radnika u ondašnjim saveznim ligama.

Posebno je zadovoljan i daljnjim razvojem suradnje s Radnikom Bijeljine koje je i dalje najkvalitetniji boksački kolektiv u susjednoj BiH.