Predsjednik HBS-a Bono Bošnjak na sastanku kod državnog tajnika za sport Tomislava Družaka

Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak sa suradnicima sastao se u Upravi za sport Ministarstva turizma i sport s državnim tajnikom Tomislavom Družakom i načelnikom Sektora za razvoj i natjecateljski  sport Darkom Vučićem.

Predsjednik Bošnjak upoznao je državnog tajnika Družaka i načelnika Vučića s programom obilježavanja 100.godišnjice hrvatskog boksa, a porazgovarali su i o svim aktualnim problemima s odvijanjem sportskih natjecanja i provođenjem sportskih programa u uvjetima pandemije.

Čelnici u Ministarstvu turizma i sporta pohvalili su Hrvatski boksački savez na velikoj agilnosti i trudu koji ulažu kako bi svojim sportašima boksačima omogućili najoptimalnije uvjete za treninge i natjecanja u otežanim okolnostima, a potvrda toga je što je HBS otpočetka pandemije praktički održao sva planirana natjecanja po svim propisanim pravilima i protokolima borbe protiv covida-19.

I u sadašnjim okolnostima, otpočetka 2021. godine redovito se održavaju natjecanja i planirani programi: uspješno je organizirano i provedeno državnom prvenstvo za seniore i mlađe seniore, Split je bio domaćin reprezentativnog susreta Hrvatske i Italije, redovito se održavaju kola Hrvatske boksačke lige i HBL/mladi, reprezentativci putuju na međunarodne turnire, a u ovom trenutku najbolji mlađi seniori natječu se na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj, dok su olimpijski kandidati na pripremama u Ukrajini i Beogradu. Zagreb će u svibnju biti domaćin Balkanskog prvenstva, a Hrvatska će imati predstavnika i u ponovo pokrenutoj Regionalnoj boksačkoj ligi u kojoj sudjeluje šest država jugoistočne Europe.

Gospoda Družak i Vučić potvrdili su da je Vlada RH kroz nadležno Ministarstvo turizma i sporta prihvatila visoko pokroviteljstvo nad proslavom 100 godina hrvatskog boksa (visoko pokroviteljstvo potvrdio je i predsjednik RH Zoran Milanović). Centralni dio proslave odvijat će se u listopadu 2021. godine uz svečanu večer i akademiju Hrvatskog boksačkog saveza uz dolazak uglednika iz europske i svjetske federacije (EUBC i AIBA), te veliki Grand Prix turnir uz sudjelovanje najbolje svjetske boksače iz više od 25 zemalja.

Sastanak u Upravi za sport Ministarstva turizma i sporta (slijeva): načelnik Sektora za razvoj i natjecateljski sport Darko Vučić, glavni tajnik HBS-a Marko Marović, državni tajnik Tomislav Družak, predsjednik HBS-a Bono Bošnjak i Mario Zorko za odnose s javnošću HBS-a.