PREDSJEDNIK AIBA-e POHVALIO HRVATSKI BOKS

Izvanredno organizirano Prvenstvo Hrvatske u boksu, u Zadru 18-21. travnja, na kojem su prvi put u Europi skinute kacige, dobilo je pohvalu i s najvišeg mogućeg mjesta. Predsjednik AIBA-e, karizmatični Kinez Ching-Kuo Wu, nakon izvrsnih ocjena koje su zadarskom prvenstvu i organizatorima iz kluba “Zlatna rukavica” dali visoki izaslanici AIBA-e, osobno je poslao pismo zahvale na adresu Hrvatskog boksačkog saveza, što je presedan kad je riječ o organizaciji nacionalnih boksačkih prvenstava.

U pismu Robertu Pauletiću, predsjedniku Hrvatskog boksačkog saveza, predsjednik AIBA-e ističe kako je vrlo zadovoljan pozitivnim učinkom Prvenstva Hrvatske u boksu, te lijepom slikom koju je otvoreni boks u Hrvatskoj pokazao publici i u medijima, te između ostalog navodi:

“Vrlo sam sretan što je sve prošlo odlično i što se skidanje kaciga u praksi pokazalo kao pravi potez. Tako smo još jednom dokazali da su reforme koje provodi AIBA sigurne i povoljne po sportaše.

Koristim ovu priliku da vam čestitam na golemom uspjehu Prvenstva Hrvatske u boksu, i na tome što ste uvijek na čelu u izgradnji novog boksačkog poretka koji AIBA upravo stvara. Hvala vam na vašoj aktivnoj ulozi i snažnoj podršci”, navodi Dr. Ching-Kuo Wu, predsjednik AIBA-e, u poruci Pauletiću.