Predsjednik AIBA-e dr. Wu primio Predsjednika HBS-a Bošnjaka

wuPredsjednik Svjetske boksačke asocijacije dr. Chin-Kuo Wu primio je prije finala Svjetskog juniorskog prvenstva Predsjednika Hrvatskog boksačkog saveza Bonu Bošnjaka. Predsjednici su se zadržali u polusatnom razgovoru u kojemu su dotaknute brojne teme.

Na početku Wu je čestitao Bošnjaku na plasmanu čak trojice Hrvata u završnicu Svjetskog juniorskog prvenstva, napominjući kako je ovo veliki uspjeh te potvrda odličnog rada novog Predsjednika Hrvatskog boksačkog saveza i njegovog tima. Uz čestitke, na inicicijativu dr. Wua, došao je prijedlog da Hrvatska, kao vodeća zemlja boksa ove regije, sa još dvije zemlje kreira WSB tim koji bi se natjecao već u idućoj sezoni Svjetske boksačke lige, inače kvalifikacijskoj za Olimpijske igre u Rio de Janeiru. Ujedno, AIBA-in čelnik pohvalio je Hrvatsku i Bošnjaka za sjajne i prijateljske odnose sa dopredsjednikom AIBA-e i predsjednikom EUBC-a Francom Falcinellijem, kao i hrvatsko domaćinstvo Europskog prvenstva za juniore u listopadu ove godine.