Predsjednici AIBA-e i EUBC-a primili čelnike HBS-a

20151014_160100Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak, zajedno sa Dopredsednikom Saveza Mladenom Mikolčevićem i Glavnim Tajnikom Markom Marovićem predstavio je čelnicima Svjetske i Europske boksačke federacije dr. Chin Kuo Wu i Franku Falcinelliju projekt izgradnje spomenika najboljem hrvatskom sportašu 20. stoljeća Mati Parlovu.

Uoči finala Svjetskog prvenstva u Dohi, čelnici HBS-a zadržali su se u jednosatnom sastanku sa vodećim ljudima AIBA-e i EUBC-a u kojem je ovaj hvale vrijedan projekt bio glavna tema, a prezentaciju je odradio General Mikolčević, koji je ujedno i Predsjednik odbora za izgradnju spomenika:
– Moramo čestitati Predsjedniku Bošnjaku koji je u kratko vrijeme napravio puno toga za hrvatski boks, a ova njegova ideja, izgradnje spomenika Mati Parlovu za nas je nešto novo i izvanredno – započeo je predsjednik AIBA-e Wu – Našoj organizaciji je iznimno važno da naši velikani ne padnu u zaborav, stoga je ovaj projekt svojevrsni kamen temeljac te vodilja i drugima, kako bi na dolični način obilježili svoje sportske, boksačke legende.
– Mate Parlov je pojam svjetskog boksa. Njegovi mečevi obilježili su jednu eru, a europski boks bez njega zasigurno ne bi bio isti – rekao je Falcinelli, dodavši kako će u Europi biti sigurno zainteresiranih za ovakvo prisjećanje na velike prvake te se priključio čestitkama kako Predsjedniku Bošnjaku, tako i Dopredsjedniku Mikolčeviću.
Ujedno, Predsjednik Wu iskoristio je prigodu da pohvali suradnju AIBA-e sa HBS-om, kojeg je počastio titulom vodećeg saveza u regiji, kako rezultatski, tako i organizacijski:
– Vaši boksači ostvaruju vanserijske rezultate, Kako u otvorenom boksu tako i u našim projektima Svjetske boksačke lige i AIBA Pro-boksa, poput europskih medalja vaših Filipa Hrgovića i Hrvoja Sepa te njihovih WSB naslova. Također, imate iznimno kvalitetne stručne osobe, kako u trenerskom tako i u tehničkom smislu.
Pohvalama se pridružio i Predsjednik EUBC-a naglasivši kako je kvalitetnim radom i zalaganjem Predsjednika Bošnjaka ponovno jedno Europsko prvenstvo stiglo u Hrvatsku. Ono kadetsko iduće godine. Također je izdvojio i jedinog hrvatskog AIBA Supervizora Marka Marovića, kako kaže, jednog od boljih superviora Starog kontinenta, kojeg je zbog odličnog rada i ove godine postavio za Supervizora jednog Europskog boksačkog prvenstva – kadetskog u Anapi.
– Svjetska i Europska federacija trebaju znati da u Hrvatskoj imaju kvalitetnog i sposobnog partnera. Naš će biti cilj da nakon što smo podigli hrvatski boksa, te kad pomognemo hrvatskim regijama, da pomognemo i susjednim federacijama kako bi zajedno vratili boks u žižu događnja. – zaključio je Bono Bošnjak.