Posjet Olimpijske pobjednice Mossley Zagrebu

Olimpijska pobjednica u boksu iz Rija Francuskinja Estelle Mossely, ovog je vikenda boravila u Zagrebu kao članica delegacije Francuskog saveza školskog sporta, koji je na svjetskom kongresu školskih sportskih federacija imao nominaciju za domaćina predstojećih Svjetskih školskih igara 2022. godine. Tom prigodom, Estelle se susrela sa predstavnicima Hrvatskog boksačkog saveza, viceprvakinjom Svijeta i Europe Nikolinom Ćaćić, trenerom Franjom Grgićem, Željkom Mavrovićem i Glavnim tajnikom HBS-a Markom Marovićem.

Ambasadorica sporta za mlade iznenadila se našom sjajnom sportašicom Nikolinom te je s njom i Mavrovićem prodiskutirala o statusu ženskog boksa, kako u Francuskoj, tako u Hrvatskoj i u Svijetu. Ugodnom razgovoru priključio se i veleposlanik Francuske u Republici Hrvatskoj Gaël Veyssière. Istaknuti su i dobri odnosi Hrvatskog boksačkog saveza sa Francuskom federacijom s čijim boksčima bi iduće godine mogli napraviti i sparing mečeve u sklopu priprema za nadolazeća natjecanja.