POBJEDE HRVATSKIH REPREZENTATIVACA MARKA MILUNA I GABRIELA DEBANIĆA U BOKSAČKOJ INTERLIGI U BEČU Milun u dva dana uvjerljivo svladao poljskog i mađarskog superteškaša, odličan nastup pobjedom okrunio i Debanić (do 75kg)

Hrvatski reprezentativci MARKO MILUN i GABRIEL DEBANIĆ za vikend su boksali kao članovi slovačke ekipe BK Stavbar Nitra u srednjoeuropskoj boksačkoj Interligi u Beču.

Hrvatski prvak u superteškoj kategoriji MARKO MILUN izborio je dvije dominantne pobjede – u nedjelju je svladao uvjerljivo Piotra Lacza (5:0), poljskog profesionalca koji boksa za selekciju Češke.

Dan prije naš superteškaš pobijedio je sa sigurnih 5:0 i mađarskog superteškaša Benca Bogdalika!

Dugogodišnjem hrvatskom prvaku u najtežoj kategoriji +92 kg dva meča s vrlo dobrim poljskim i mađarskim superteškašima bile su odlične provjere za skorašnje Europske igre u Krakowu u lipnju na kojima će se boriti za plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024.

Dvije sigurne pobjede i suverene izvedbe dobar su pokazatelj da će MARKO MILUN biti u vrhunskoj formi za borbe na Europskim igrama protiv najboljih europskih superteškaša.

GABRIEL DEBANIĆ u srednjoj kategoriji do 75 kg pobijedio je Jozsefa Baranyai, Mađara koji boksa za Austrijance, jednoglasnom odlukom 5:0.

Gabriel Debanić, doprvak Hrvatske za seniore do 22 godine, prije toga u subotu je boksao protiv iskusnijeg Čeha Adama Valente i u izjednačenom meču suci su podijeljenom odlukom 3:2 pobjedu dodijelili češkom reprezentativcu.

Hrvatske reprezentativce na mečevima Interlige u Beču vodio je trener LEONARDO PIJETRAJ.

Mečeve naših boksača u Beču je pratio i predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza BONO BOŠNJAK.

Predsjednik HBS-a Bono Bošnjak u Beču se sastao i s novim predsjednikom Austrijskog boksačkog saveza Igorom Miketićem i razgovaralo se o suradnji i zajedničkim akcijama nacionalnih saveza Austrije i Hrvatske.