Otvaranje izbornog procesa za Predsjednika HBS-a

Poštovano članstvo, sukladno statutu HBS-a te AIBA-e, pokreće se proces kandidatura za Predsjednika Hrvatskog boksačkog saveza, čiji izbor će biti održani u studenom 2017. godine.

Obzirom da Svjetska boksačka asocijacija AIBA – treba potvrditi kandidate za predsjednika prije skupštine, a prema članku 14. te 14.1; 14.2 i 14.3 Koji glase:

ISKLJUČIVANJE SVIH VANJSKIH SMETNJA
14.1 Procesi izbora i imenovanja koje donosi svaki nacionalni savez mora odobriti AIBA, a svaka nacionalna federacija mora spriječiti svako i vanjsko miješanje u svoje postupke izbora i imenovanja. AIBA može poslati promatrača na izbore po vlastitom nahođenju predsjednika ili na zahtjev Nacionalne federacije (u tom slučaju Nacionalna federacija će platiti troškove takvog promatrača).
14.2 AIBA ne priznaje svaku osobu izabranu ili imenovanu za čelnika Nacionalne federacije koja nije odabrana sukladno članku 14.1.
14.3 AIBA ne priznaje odluke koje donose tijela koja nisu izabrana ili imenovana sukladno članku 14.1
.

Zato je potrebno poslati imena kandidata unaprijed, a ne pridržavanje ovim odlukama donosi automatsku suspenziju Nacionalnog saveza iz Svjetske organizacije. Taj proces prošlo se i za prošle izbore.

Također, rok za dostavu kandidatura je 13. listopad 2017. godine u 12 sati  u Ured saveza, Trg Krešimira Ćosića 11. 10.000 Zagreb.

Da bi kandidatura bila ispravna mora sadržavati ime i prezime kandidata, priložen životopis i mora imati najmanje 5 poticajnih pisama za kandidaturu, ovjerenih od punopravnih članica HBS-a  sa pravom glasa.

Lijep pozdrav

Bono Bošnjak