OI mladih: Reprezentacija otputovala u Kinu

20140811_122601Hrvatski juniorski boksači, sve odreda viceprvaci svijeta, otputovali su danas sa službenom delegacijom Hrvatskog olimpijskog odbora u Nanjing gdje će se ovog mjeseca održati Olimpijske igre mladih. Luka Prtenjača (69 kg, BK Sesvete), Luka Plantić (75 kg, BK Sesvete) i Toni Filipi (91 kg, BK Zlatna rukavica) u društvu trenera reprezenracije Marija Šivolije Jelice otišli su na 20-dnevno natjecanje.

– Krasno je vidjeti ove mlade sportaše, pogotovo boksače. Moram priznati da sam čak nervoznija od njih zbog ovog odlaska – izjavila je na odlasku Morana Gruden Paliković dopredsjednica HOO-a.
– Ponosan sam na naše boksače i potajno se nadam medaljama. Ali, i bez njih ovi naši sportaši napravili su ogroman uspjeh i samim odlaskom na Igre – kazao je Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak na ispraćaju olimpijaca.
– Hvala Vam na svemu i vjerujem da ćemo se vratiti zlatni – prisnažio je Šivolija na odlasku.
20140811_122631