OI kvalifikacije: Erik Pijetraj prvi u ring

treneri kristijan hodak i stipica brekalo i hrvatski boksaèki izbornik leonard pijetraj tijekom ždrijeba na olimpijskom kvalifikacijskom turniru u turskom gradu samsunu

Ždrijeb olimpijskog kvalifikacijskog turnira u turskom gradu Samsunu je obavljen i za nekoliko sati počinju prvi mečevi u kojima će gotovo 300 boksačica i boksača iz 39 europskih zemalja tražiti put do Olimpijskih igara u Rio de Janeiru.

Pod vodstvom hrvatskog izbornika Leonarda Pijetraja i trenera Kristijana Hodaka i Stipice Brekala u konkurenciji je i petero naših olimpijskih kandidata: Erik Pijetraj (-64 kg/BK Leonardo Zagreb), Matteo Komadina (-60 kg/BK Delnice), Luka Plantić (-75 kg/BK Sesvete), Alen Babić (-91 kg/BK Leonardo Zagreb) i Anamarija Maršić (-75 kg/BK Sesvete). Svi spomenuti boksači plasirat će se na OI ako u Samsunu osvoje barem treće mjesto, dok Anamariji za isti uspjeh treba plasman u finale.
– Je li ždrijeb povoljan, znat ćemo nakon prvih mečeva. Već odavno je teško procijeniti što je dobar, a što loš ždrijeb. Treba biti na najboljoj formi da bi se pobijedilo bilo koga. Ždrijeb je malo koga spasio, svima za plasman na OI trebaju barem tri pobjede. Dakle nema skrivanja i provlačenja, treba pobijediti svakoga tko će nađe na putu – rekao je hrvatski izbornik Pijetraj.
Prvi u akciju kreće izbornikov 18-godišnji sin Erik Pijetraj, kojeg danas (subota) oko 19 sati po hrvatskom vremenu čeka meč 1. kola protiv Francuza Hassana Amzilea.
U nedjelju popodne u 1. kolu boksa Luka Plantić i to protiv Albanca Arjona Kajoshija. Istog dana navečer Matteo Komadina borit će se s Latvijcem Artjoms Ramlavsom. U ponedjeljak popodne u osmini finala nastupa Anamarija Maršić koja prolaz traži protiv Rumunjke Florine Radu.
Alena Babića u utorak u osmini finala teške kategorije čeka Latvijac Nikolajs Grisunins, brončani s lanjskog Europskog prvenstva u Bugarskoj.
Osim onih koji olimpijsku vizu tek traže, u Samsun je stiglo i dosta boksačkih šampiona koji su već izborili OI, poput svjetskog superteškaškog prvaka Tonyja Yoke iz Francuske ili našeg najboljeg poluteškaša Hrvoja Sepa.