Održan sastanak suradnje Hrvatskog i Bosansko-hercegovačkog boksačkog saveza

brckoProteklog vikenda u Brčkom održan je sastanak predstavnika Hrvatskog boksačkog saveza i Boksačkog saveza Bosne i Hercegovine. Na susretu Predsjednika Bone Bošnjaka i Lazara Avakumovića bilo je niz pozitivnih tema, a sve u svrhu podizanja boksa, kako u ove dvije prijateljske zemlje, tako i u regiji.

– Velika je čast i zadovoljstvo što imamo tako jakog čovjeka u EUBC-u i AIBA-i, kao što je Bono Bošnjak. Mi u regiji vidimo kako je hrvatski boks jako napredovao posljednjih godina i želimo suradnju čim veću – izjavio je Lazar Avakumović. Oko tehničkih stvari i provedbe ideja usuglasili su se i Glavni tajnici saveza Marko Marović s Hrvatske strane i Milenko Tomić sa strane Bosne i Hercegovine. Uz ovu suradnju, oba saveza istakli su kao pozitivne primjere jake kontakte kroz Regionalnu ligu u boksu i perspektivu u suradnji sa boksačima u regiji. Ujedno je tu i finalizacija tripartitne suradnje ovih dviju zemalja sa Slovenijom, gdje bi se omogućilo da na ligaškim natjecanjima sve tri zemlje, svugdje sudjeluju boksači iz sva tri saveza. Također, Bošnjak je naglasio kao prioritet za iduću godinu za uboksavanje svih natjecatelja kroz sudjelovanje u WSB ligi, koja će zasigurno donijeti kvalitetu i pojačanu pažnju na boks. Kao dodatni projekt, razmišja se i o pokretanju natjecanja spomenute tri zemlje u mlađim dobnim skupinama, a sve u cilju omasovljenja sporta i podizanja kvalitete.