Obitelj Parlov i HBS sa predstavnicima Grada Pule

20151001_144953Obitelj Mate Parlova, zajedno s predstavnicima Hrvatskog boksačkog saveza primljena je Uredu Grada Pule od strane predstavnika grada na čelu sa Aleksandrom Matićem, pročelnikom Ureda gradonačelnika.

Na sastanku se razgovaralo o mogućim lokacijama za spomenik najboljem sportašu Hrvatske 20-tog stoljeća – Mati Parlovu, inicijativi koju je pokrenuo Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak.
– Zahvalni smo gradu Puli što su nas primili te što podržavaju ovaj naš projekt. Vjerujemo kako ćemo u suradnji s njima ubrzo preći u više stadije ovog projekta – rekao je Dopredsjednik saveza Mladen Mikolčević, koji je ujedno i predsjednik odbora HBS-a za postavljanje spomenika Mati Parlovu.
– Ovo je hvale vrijedna inicijativa koju će grad Pula podržati. – nadovezao se Matić, nastavivši kako o likaciji treba odlučiti posebni odbor grada.
– Također, treba poštivati pravila struke, a moram napomenuti kako je Mate Parlov pulski „brend“. Uz Arenu, ljudi širom svijeta prepoznaju Pulu upravo prema Mati koji je svoj veći period života proživio baš ovdje – zaključio je Giordano Škuflić pročelnik Upravnog odjela za prostorno uređenje, komunalni sustav i imovinu grada Pule.
– Mi smo kao obitelj zadovoljni što ste kreće u ovaj projekt. Ujedno izuzetno nam je važno da i lokacija spomenika bude ona koju naš otac zaslužuje – rekao je na sastanku Matko Parlov, sin Mate, koji je zajedno sa sestrom Mirom sudjelovao na ovom inicijativnom sastanku.
Na redu je kreiranje projekta, za što je zadužen umjetnik Anto Jurkić, čiji je rad komisija i odabrala kao pobjednički.
– Bitno je uklopiti spomenik i kip u okoliš. Upravo zato je bitna lokacija na kojoj bi se nalazio. U suradnji s obitelji,postoje dvije potencijalne lokacije, Zlatna vrata, preko puta lokala koji je Mate vodio do smrti i park ispred amfiteatra Arene. Obzirom na veličinu spomenika, koji će sa pijedastalom biti preko 3 metra, položaj u prostoru dodatno će osnažiti Matin kip – zaključio je Jurkić.
Prije ovog sastanka, supruga Mate Parlova, Laura Parlov potpisala je u ime obitelji sporazum sa Hrvatskim boksačkim savezom i Predsjednikom Bonom Bošnjakom o provedbi projekta spomenika našem najboljem boksaču svih vremena.
20151001_130737

20151001_130614