OBAVIJEST: Promjena u pravilima

Poštovano članstvo, prvog veljače stupila su na snagu nova Tehnička pravila AIBA-e koja možete naći na web stranici aiba.org. Obzirom na niz novosti, u skoro vrijeme objavit ćemo prijevod istih. A kako bi izbjegli nesporazume u nizu objava ukazat ćemo na najbitnije izmjene.

Jedna od bitnih izmjena je procedura prihvaćanja sportaša u boks, a koji je nastupao u drugim borilačkim sportovima.

U originalu:
2.2.2.1.3. Any Boxer who has competed professionally in any Individual Physical Contact
Sport will not be eligible to compete in any AIBA Competition at any level.
2.2.2.1.4. A Boxer who has competed at an amateur level in any Individual Physical Contact
Sport is eligible to compete in an AIBA Competition, at any level, under the
following conditions:
2.2.2.1.5. When a National Federation wishes to register an amateur athlete from any
Individual Physical Contact Sport as a Boxer, this National Federation shall
complete the Application Form in Appendix B and submit the same to AIBA for
acceptance and registration. The registration will be approved by AIBA in
consultation with the AIBA Technical & Rules Commission. The National
Federation may specify a longer period depending on the history of the athlete and
circumstances of registration. If there is any issue in this regard, the case will be
reviewed by the AIBA Technical & Rules Commission for a final decision.
2.2.2.1.6. If the amateur athlete applying for registration has competed in another Individual
Physical Contact Sport for:
2.2.2.1.6.1. less than a cumulative period of three (3) years, then this amateur athlete
shall not be allowed to participate in any AIBA Sanctioned National Level
Competition, including National Championships, until at least one (1) year
after the date of the acceptance of the athlete’s registration
2.2.2.1.6.2. more than a cumulative period of three (3) years, then this amateur athlete
shall not be allowed to participate in any AIBA Sanctioned National Level
Competition, including National Championships, until at least two (2) years
after the date of the acceptance of the athlete’s registration.

Prijevod:

2.2.2.1.3. Svaki boksač, koji se natjecao profesionalno u bilo kojem pojedinačnom borilačkom sportu, neće imati pravo da se natječe na ijednom od AIBA natjecanja na bilo kojoj razini.
2.2.2.1.4.Boksač, koji se natjecalo na amaterskoj razini u bilo kojem pojedinačnom borilačkom sportu, ima pravo da se natječe na ijednom od AIBA natjecanja na bilo kojoj razini, uz sljedeće uvjete:
2.2.2.1.5. Kad Nacionalni savez želi registrirati amaterskog sportaša iz bilo kojeg pojedinačnog borilačkog sporta kao boksača, taj Nacionalni savez mora ispuniti prijavni obrazac u Dodatku B i poslati isti AIBA za prihvaćanje i registraciju. Registracija može biti prihvaćena u AIBA-i nakon konzultacija s AIBA Komisijom za tehnička pravila. Nacionalna Federacija može odrediti i duži rok, ovisno o povijesti sportaša i okolnostima registracije. Ako postoji neki problem u tom smislu, slučaj će biti pregledani od strane AIBA Komisije za tehnička pravila koja će donijeti konačnu odluku.
2.2.2.1.6. Ako se amaterski sportaš, koji podnese zahtjev za registraciju, natjecao u drugom pojedinačnom borilačkom sportu u:
2.2.2.1.6.1. Razdoblju zbrojno manje od tri (3) godine, onda se tom amaterskom sportašu ne smije dopustiti da sudjeluje u bilo kojem AIBA natjecanju od nacionalne razine naviše, uključujući i nacionalno prvenstvo, dok ne prođe najmanje jedna (1) godina od datuma prihvaćanja registracije sportaša.
2.2.2.1.6.2. Razdoblju zbrojno više od tri (3) godine, onda se tom amaterskom sportašu ne smije dopustiti da sudjeluje u bilo kojem AIBA natjecanju od nacionalne razine naviše, uključujući i nacionalno prvenstvo, dok ne prođe najmanje dvije (2) godine od datuma prihvaćanja registracije sportaša.