OBAVIJEST PODNOSITELJIMA ZAHTJEVA ZA KATEGORIZACIJU SPORTAŠA

Hrvatskom olimpijskom odboru je sukladno odredbe članka 6. stavak 4. Zakona o sportu (NN 71/06 – 19/16) povjerena javna ovlast utvrđivanje kategorizacije sportaša i donošenje rješenja o kategorizaciji sportaša.

Sukladno odredbi članka 1. Zakona o upravnim pristojbama (NN 115/16) upravne pristojbe se plaćaju za pismena i radnje i pred pravnim osobama s javnim ovlastima, u iznosu utvrđenom Uredbom o tarifi upravnih pristojbi (NN 8/17).
Sukladno navedenom:
1.) Za podnošenje svakog Zahtjeva za kategorizaciju sportaša stavlja se
državni biljeg u iznosu od 20,00 kn (Tar.br.1. iz Tarife upravnih pristojbi) i
2.) Za izdavanje rješenja o kategorizaciji sportaša podnositelj Zahtjeva za
kategorizaciju sportaša treba priložiti državni biljeg u iznosu od 50,00 kn
(Tar. br.2. (2.) Tarife upravnih pristojbi)

odnosno ukupno se kod podnošenja Zahtjeva za kategorizaciju sportaša trebaju priložiti biljezi u iznosu od 70,00 kn.

3.) Za podnošenje Žalbe na rješenje o kategorizaciji sportaša ili odbacivanje
zahtjeva za kategorizaciju sportaša treba priložiti upravnu pristojbu u iznosu
od 50,00 kn (Tar. br.3. (2.) Tarife upravnih pristojbi)

4.) Za izdavanje kopije Rješenja o kategorizaciji sportaša ili drugu ispravu nadležne službe Hrvatskog olimpijskog odbora koja ima značaj javne isprave u svezi kategorizacije sportaša treba priložiti državni biljeg od 20,00 kn. (Tar.br. 4. Tarife upravnih pristojbi)

Naplata upravnih pristojbi započeti će od 16. ožujka 2017. godine.

Ako podnositelj Zahtjeva za kategorizaciju sportaša ili podnositelj žalbe ne priloži utvrđeni državni biljeg ili ne plati upravnu pristojbu i utvrđenom iznosu, u roku od 15 dana od poziva na plaćanje smatra se da je zahtjev povučen.
Glavni tajnik HOO-a
Josip Čop, dipl.oec.