NOVA VELIKA MEDALJA ZA HRVATSKI BOKS! Luka Plantić u još neviđenom žestokom meču na EP-u u Erevanu svladao domaćeg Armenca i osigurao najmanje broncu, za finale protiv srpskog Rusa!!

Olimpijac Luka Plantić (25) u poluteškoj kategoriji do 80 kg plasirao se u polufinale Europskog prvenstva u Erevanu i osigurao barem brončanu medalju! Plantić je osigurao novu veliku medalju za hrvatski boks na elitnoj europskoj sceni!

Luka lavljeg srca, čovjek od čelika, u četvrtfinalu je jednoglasnom odlukom sudaca 5:0 pobijedio domaćeg aduta Armenca Hambardzuma Hakobyana nakon bespoštedne, žestoke borbe u sve tri runde, u najžešćem meču dosad viđenom na Europskom prvenstvu!

U neviđenom okršaju kakav se ne pamti u “amaterskom” boksu, u tri runde surove, nesmiljene borbe, u nebrojenim serijama teških razmjena udaraca s obje strane u kojima je Plantić i u prve dvije runde zadavao više kombinacija i čistih pogodaka, nakon potpuno izjednačene dvije runde Luka Plantić je u trećoj uzdrmao čvrstog, agresivnog Armenca i osigurao europsko odličje i polufinale!

U nebrojenim razmjenama teških udaraca Armencu je pripala prva runda 3:2, u drugoj je rundi Luka morao još žešće udarati po stamenom Armencu da bi dobio rundu 3:2 i poravnao meč na 19:19 uoči posljednje tri minute.

U trećoj je Hakobyan, koliko god ga nosilo navijanje s tribina u Erevanu, morao osjetiti posljedice Plantićevih udaraca, počeo je padati, a Luka ga je nakon još jedne strašne kombinacije udaraca bacio u nokdaun i osigurao pobjedu i medalju!

Bravo Luka, sve čestitke Luki, treneru Tomislavu Bašiću i izborniku Kristijanu Hodaku!

Luka Plantić u polufinalu Europskog prvenstva u Erevanu boksat će u nedjelju, 29. svibnja u večernjem programu protiv srpskog Rusa Agejeva Artjoma!

Olimpijac Luka Plantić pobijedio je u Erevanu sjajne borce iz Gruzije i Armenije, Gruzijca Gutsaeva preokretom i podijeljenom odlukom 3:2, a snažnog Armenca nosilo je navijanje domaće publike.

Rus Agejev Artjom koji nastupa za Srbiju eliminirao je do polufinala Poljaka Goinskog, pa prvog nositelja Španjolca Jalidova i u četvrtfinalu Bugarina Nikolova!

Rus je odličan tehničar, sjajno se kreće i pogađa iz kontragarda, jedan je od brojnih ruskih boksača u reprezentaciji Srbiji koju vode i ruski treneri na EP-u u Erevanu.

Starijeg brata Damira Plantića (do 86 kg) eliminirao je srpski Rus Vladimir Mirončikov!

Luka Plantić lani je izborio nastup, pobjedu i bio korak do četvrtfinala Olimpijskih igara u Tokiju, kao i na Svjetskom prvenstvu u Beogradu – oba meča izgubio je tijesnim, dvojbenim odlukama sudaca.

Sesvećanin Luka Plantić, član BK Salone iz Solina, dosad je bio doprvak svijeta u mlađim seniorima (2014. godine), a iste godine osvojio je i broncu na Olimpijskim igrama mladih u Kini.

Posljednju zlatnu medalju za Hrvatsku na seniorskom prvenstvu Europe osvojio je Filip Hrgović ( 2015. godine), a ove godine Gabrijel Veočić postao je europski prvak do 22 godina u Poreču, dok je Noa Ježek osvojio brončanu medalju, a olimpijka Nikolina Ćaćić srebro!

Posljednje medalje na europskim seniorskim prvenstvima osvojili su Damir Plantić (bronca 2017. godine u Harkivu (Ukrajina), te Toni Filipi i Marko Milun također bronce na Europskim igrama u Minsku (Gruzija) 2019. godine koje su imale status službenog Europskog prvenstva.

Luka Plantić nastavio je sjajan niz uspjeh hrvatskoga boksa s novom velikom medaljom u kolekciji!