NOVA, 24. PO REDU EMISIJA “HRVATSKOG BOKSA” U SRIJEDU, 6. IV. 2022. U 17.30 SATI NA SPORTSKOJ TELEVIZIJI Gosti u studiju HBS-a su Noa Ježek i Nikola Švalj, posjetili smo članove BK Metalca i splitski Grom

U srijedu, 6. travnja 2022. u 17.30 sati u programu Sportske televizije ne propustite novu emisiju HRVATSKI BOKS – TV-emisiju posvećenu hrvatskim boksačicama i boksačima, 30 minuta o svemu najvažnijem što se događa oko hrvatskih ringova!

Gosti u studiju Hrvatskog boksačkog saveza su osvajač medalje s EP-a U-22 u Poreču Noa Ježek i trener BK Titan Gym, Nikola Švalj! Na Europskom prvenstvo U-22 u Poreču postigli su najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri osvajanjem brončane medalje u kategoriji do 71 kg, a Noa je na putu do odličja morao svladati trojicu kvalitetnih suparnika iz Litve, Češke i Poljske, da bi u četvrtom jakom meču u samo tjedan dana, u polufinalu protiv Velšanina Crofta u izjednačenom meču bio zaustavljen tek podijeljenom odlukom sudaca.

Na treningu smo posjetili članove BK Metalac, Denija Alagića i trenera Marija Preskara, a u Splitu boksače i boksačice BK Grom koje uspješno vodi osnivač i trener Ivan Brnić!

Splitski ‘gromovi’ redovito osvajaju medalje i titule na državnim prvenstvima, a imali su i ponosnog predstavnika na Europskom prvenstvu u Poreču – državnog prvaka Petra Leskura koji je srčano branio hrvatske boje u poluteškoj kategoriji!

Osamnaestogodišnji Deni Alagić bio je naš najmlađi reprezentativac na Europskom prvenstvu U-22 u Poreču u kojem je pod vodstvom bivšeg iskusnog boksača Marija Preskara ostavio fantastičan dojam s dvije pobjede nad predstavnicima Estonije i Španjolske, a pogotovo u borbi za odličje, u četvrtfinalu protiv moćnog Turčina Kerema Ozmena, aktualnog doprvaka svijeta sa SP-a u Beogradu koji je dominaciju u poluvelteru do 63,5 kg potvrdio i novom titulom na EP-u u Poreču.

Mladi Deni Alagić bio mu je najteža i najopasnija prepreka u pohodu na novo zlato, a Deniju je to i bila potvrda da se može nositi sa svjetskim klasama!

Bili smo s našim trofejnim boksačima s Europskog prvenstva i na svečanim prijamima kod predsjednika RH Zorana Milanovića i predsjednika Saveza sportova grada Zagreba Vjekoslava Šafranića, legende naših borilačkih sportova!

Novo, 24. .po redu izdanje emisije HRVATSKI BOKS pogledajte u srijedu, 6. travnja 2022. u 17.30 sati na Sportskoj televiziji!