Najbolje hrvatske boksačice na pripremama i turniru u Beogradu

Najbolje hrvatske boksačice otputovale su na pripreme u Beograd u sklopu kojih će nastupiti na velikom međunarodnom turniru “Beogradski pobjednik” koji se održava od 22. do 28. travnja 2021.

Izbornik ženske reprezentacije Ante Matas u Beograd je poveo olimpijsku kandidatkinju Mariju Malenicu (60 kg, Pit Bull Split), Deu Bolanču (57 kg, Pit Bull Split) i Saru Kos (64 kg, Petar Zrinski Zagreb). Očekuje se da će im se narednih dana priključiti i olimpijska kandidatkinja Nikolina Ćaćić (57 kg, Omega Zagreb) s trenerom Franjom Kristićem, jer Nikolina zasad nije mogla otputovati zbog manjih zdravstvenih poteškoća.

Hrvatske boksačice pripremat će se i sparingirati u Beogradu s kvalitetnim boksačicama iz brojnih zemalja koje će nastupiti na “Beogradskom pobjedniku”. Dolazak su dosad potvrdile reprezentativke iz Kazahstana, Indije, Francuske, Italije, Maroka…., a naravno, i domaćina Srbije.

Pripreme s kvalitetnim boksačicama međunarodne razine, kao i nastup na turniru najviše AIBA kategorije pogotovo će odlično poslužiti našim olimpijskim kandidatkinjama Malenici i Ćaćić u brušenju forme za olimpijske kvalifikacije u lipnju u Parizu.  S istim motivom na “Beogradskom pobjedniku” nastupit će i olimpijski kandidat u superteškoj kategoriji Marko Milun.

Hrvatske reprezentativke za Beograd je ispratio glavni tajnik HBS-a Marko Marović (prvi slijeva), slijede: izbornik Ante Matas, Dea Bolanča, Marija Malenica i Sara Kos