Mohammad Abdulla iz Olimpijskog odbora UAE i vodstvo HBS-a na sastanku s čelnicima HOO-a o proširenju sportske suradnje Hrvatske i Emirata

Visoki predstavnik i zastupnik za međunarodne odnose Olimpijskog odbora Ujedinjenih Arapskih Emirata i Sportskog vijeća Dubaija (Dubai Sports Council), vrhovnog sportskog tijela u UAE-u, gosp. Mohammad Abdulla Mohammad Saleh, boravi u Hrvatskoj u posjeti HBS-u s kojim preko predsjednika Bone Bošnjaka i posebnog savjetnika Jurice Runtića ima razvijenu dugogodišnju uspješnu suradnju.

Gosp. Mohammad Abdulla uz vodstvo Hrvatskog boksačkog saveza (predsjednik Bono Bošnjak, dopredsjednik general Mladen Mikolčević, posebni savjetnik Jurica Runtić, stručna tajnica Nikolina Jurić) sastao se u Zagrebu s čelnicima Hrvatskog olimpijskog odbora, predsjednikom dr. sc. Zlatkom Matešom, glavnim tajnikom Sinišom Krajačem, te voditeljicom Odjela za međunarodnu suradnju Ljiljanom Ujlaki Šubić.

Gospodin Abdulla upoznao je vodeće ljude HOO-a s inicijativom Olimpijskog odbora Ujedinjenih Arapskih Emirata za tiješnjom suradnjom, jer Emiraćani su oduševljeni sportskim uspjesima Hrvatske i jako zainteresirani za naše stručnjake i sportaše, osim nogometnih koji već redovito dobivaju angažmane u Emiratima.

U Emiratima bi željeli ugostiti hrvatske selekcije iz raznih sportova na pripremama i natjecanjima u UAE, te im staviti na raspolaganje modernu i vrhunski opremljenu sportsku infrastrukturu u Emiratima. Suradnja bi se odvijala i kroz dolaske sportaša i selekcija iz UAE na pripreme i usavršavanja u Hrvatsku.

Predsjednik Mateša zahvalio je na posjetu i inicijativi, upoznao gosp. Abdullu o sličnoj suradnji koju HOO ima s brojnim drugim olimpijskim odborima i izrazio spremnost o produbljenju sportskih odnosa s UAE na korist sportašima obiju zemalja.

U tom smislu pripremit će se dokument o načinima suradnje, dogovoriti daljni koraci i sastanci, a posebni će dobitak biti to što posebni savjetnik HBS-a Jurica Runtić ubrzo počinje raditi u UAE na visokoj poziciji u sportskom menadžmentu, kao direktor i savjetnik predsjednika FC AL Ittihad Kalbe i bit će s gosp. Mohammadom Abdullom glavna spona u proširenju međusobne suradnje između dvaju olimpijskih odbora i sportaša Hrvatske i Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Dopredsjednik HBS-a general Mladen Mikolčević, predsjednik HOO-a Zlatko Mateša, gosp. Mohammad Abdulla Mohammad Saleh, glavni tajnik HOO-a Siniša Krajač, predsjednik HBS-a Bono Bošnjak i posebni savjetnik HBS-a Jurica Runtić

Sastanak u Hrvatskom olimpijskom odboru – predsjednik Zlatko Mateša, Mohammad Abdulla Mohammad Saleh iz UAE i glavni tajnik HOO-a Siniša Krajač