Mladi boksači pod strogim mjerama na Svjetskom prvenstvu u Kielcu

Mlađeseniorska reprezentacija od subote se nalazi u poljskom Kielcu gdje od utorka, 13. travnja 2021. kreću borbe na Svjetskom prvenstvu mlađih seniora. U ponedjeljak, 12. travnja navečer mladi hrvatski boksači saznat će protivnike u ždrijebu SP-a.

Ždrijeb i suparnike na putu prema medaljama s nestrpljenjem čeka šest naših predstavnika:

Kategorija do 64 kg: Andi Idrizi (2003.) BK Nokaut

Kategorija do 69 kg: Petar Krešimir Knežević (2003.) BK Sv. Donat

Kategorija do 75 kg: Antonio Grabić (2003.) BK Leonardo

Kategorija do 81 kg: Denis Črepinko (2003.) BK Thor

Kategorija do 91 kg: Borna Lončarić (2003.) BK David

Kategorija +91 kg: Josip Ćorić (2002.) Joker Split

Mlade hrvatske snage na SP-u u Poljskoj vode izbornik Dražen Kuhar i trener Nenad Mitrović. Izbornik Kuhar javio je prve dojmove:

– Zasad smo obavili službene liječničke preglede i vaganje za nastup na Svjetskom prvenstvu. Protokoli su vrlo strogi, Svjetska boksačka federacija AIBA uvela je vrlo rigorozna pravila zbog velikog broja natjecatelja. Nema suvišnog kretanja izvan službenih zona natjecanja i sva druženja svedena su na minimum, pa nam se i obroci dostavljaju u hotelske sobe. I treninzi su prilagođeni tako da kao reprezentacija dobijemo svoj termin i odradimo vježbanje bez doticaja s ostalim reprezentacijama. U Kielcu je na snazi strogi lockdown, sve je zatvoreno i djelomično popuštanje mjera najavljeno je eventualno za 18. travnja. AIBA i poljski organizatori napravili su sve da se prvenstvo održi u maksimalno sigurnim i kontroliranim uvjetima.

Svjetsko prvenstvo mlađih seniora u Kielcu održava se od uvodnih borbi u utorak, 13. travnja do 24. travnja 2021.