MI: Filipi srebrni u Tarragoni

Hrvatski boksač Toni Filipi u odličnom finalu boksačkog turnira u teškoj kategoriji Toni Filipi osvojio srebro jednoglasnim porazom (5:0) od Talijana Aziza Abbes Mouhidiinea, aktualnog prvaka Europe u superteškoj kategoriji do 22 godine.

Srebrni dečko je tako nakon srebra sa Svjetskog prvenstva, Europskog prvenstva mladih seniora i olimpijskih igara mladih u 2015. godini te Europskog srebra za seniore do 22 godine okiti se i srebrnim odličjem na Mediteranskim igrama u Španjolskoj. Talijan je o e godine drugi put boksao sa hrvatskim reprezentativcima u finalu nekog velikog natjecanja. On je u travnju u Rumunjskoj je u finalu bio bolji i od Marka Miluna.

Na svom putu do finala Filipi je u polufinalu prekidom u prvoj rundi  svladao Francuza Paula Gerarada Ombu Biongola, a u četvrtfinalu na isti način Srbina Marka Dočića. Osvajanjem srebrne medalje u konkurenciji boksača koji dolaze s Mediterana, Toni Filipi je ponovio uspjeh svog brata Josipa Bepa, koji je srebro osvojio na prošlim igrama.