MEMORIJAL “ZLATKO HRBIĆ” – MEČ HRVATSKA-SRBIJA

Trećeg ožujka u zagrebačkom Boćarskom domu, Hrvatska seniorska boksačka reprezentacija ugostit će reprezentaciju Srbije, u sklopu priprema za nadolazeće olimpijske kvalifikacije, a pod nazivom Memorijal “Zlatka Hrbića”. Ujedno, tijekom jutarnjih sati istoga dana u Boćarskom domu organizirat će se i 3. kolo Ekipnog prvenstva Hrvatske u boksu za regiju Sjever.

Reprezentacija Srbije potvrdila je da će doći u vrlo jakom sastavu, za koji hrvatski Izbornik Marijo Šivolija-Jelica priprema adekvatne suparnike, potencijalne olimpijske kvalifikante. Da podsjetimo, reprezentacija Srbije jedna je od boljih u regiji, a Selektor Zoran Manojlović će u Zagreb dovesti i srednjaša Aleksandra Drenovka, koji je već osigurao nastup na Olimpijskim igrama u Londonu. Ujedno, dan ranije u Zagrebu održat će se i sastanak o novom regionalnom sustavu natjecanja – Interligi. Na njemu će uz Hrvatske predstavnike sudjelovati i čelnici boksačkih saveza Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore. Iako ideja o Interligi postoji već neko vrijeme, ocijenjeno je da je sazrijelo vrijeme za nastanak iste, a po uzoru na primjere iz Košarke i Rukometa.