MARTIN TADIĆ SUDI NA OLIMPIJSKIM IGRAMA U LONDONU

Najbolji hrvatski boksački sudac Martin Tadić pozvan je od strane Svjetske amaterske boksačke federacije (AIBA) da sudi na boksačkom turniru na Olimpijskim igrama u Londonu, čime će postati prvi hrvatski sudac u modernoj Hrvatskoj koji je dobio priliku suditi na olimpijadi.

Posljednji sudac s ovih prostora kojemu je to pošlo za rukom u bivšoj Jugoslaviji bio je Varaždinac Viktor Plavec.
Martin, inače vlasnik sudačke tri zvijezdice AIBA-e i mandatar za stvaranje sudačke organizacije pri HBS-u, posljednjih se mjeseci dokazao na niz natjecanja na kojima je ovaj arbitar iz Sinja dijelio pravdu na ringovima, WSB-a, europskim olimpijskim kvalifikacijama gdje je primio i plaketu za suđenje polufinala i finala od strane predsjednika Turskog boksačkog saveza u Trabzonu (vidi sliku), te je i pozvan da sudi na Svjetskom prvenstvu za žene, koje će se idućeg mjeseca održati u Kini.