LIVE STREAMING Josip Ćorić iza 21 sat u odlučnom boju za medalju. Sretno i srčano!

Hrvatski superteškaš, hercegovački div Josip Ćorić u nedjelju, 18. travnja iza 21 sat bori se u četvrtzavršnici Svjetskog prvenstva mlađih seniora u Kielcu. Pobjeda u četvrtfinalu osigurava medalju, a kršni Josip bori se protiv sjajnog kubanskog boksača Fernanda Alejandra Arzole Lopeza, prema svim procjenama, najtežeg suparnika s kojim se uopće sastao u dosadašnjoj karijeri.

Meč Ćorić – Arzola je u nedjelju, 18. travnja pretposljednji u večernjem programu na ringu A i može se pratiti putem live streaminga na sljedećoj poveznici:

Super Josip u superteškoj kategoriji (+91 kg) dosad je superiorno prekidima pobijedio u dvije borbe (protiv Moldavca prekid za 90 sekundi, a protiv Španjolca prekid u trećoj rundi), demonstrirao strašnu udaračku moć pred kojom su pala dva snažna borca, a Kubanac Arzola u osmini finala uvjerljivo je, jednoglasnom odlukom sudaca pobijedio domaćeg predstavnika, reprezentativca Poljske.

Obojica boksača ostavili su impresivan dojam, a uoči početka Svjetskog prvenstva mlađih seniora AIBA-in stručni tim obojicu je svrstao među favorite za medalje, s tim da su Arzoli, predstavniku čuvene kubanske škole i tradicije superteškaša kakvi su bili legendarni Stevenson ili Savon, dodijelili ulogu prvog favorita u najtežoj kategoriji i označili ga kao perspektivu koja će obilježiti budućnost svjetskog boksa.

Josip Ćorić poštovanje je stekao osvajanjem medalje na Europskom prvenstvu mlađih seniora u Budvi 2020. godine i dodatno ga učvrstio s dvije dominantne izvedbe na ovom Svjetskom prvenstvu i sigurno ne treba strahovati pred bilo kojim suparnikom, nego upravo suprotno, protivnici trebaju s velikim respektom ulaziti na megdan Josipu.

Ždrijeb je uistinu bio neumoljiv što je takvu dvojicu kvalitetnih boksača spojio u presudnom meču za odličje i što će jedan od njih morati iz Poljske praznih ruku.

Izbornik Dražen Kuhar i trener Nenad Mitrović stanku između Ćorićevih borbi pokušali su iskoristiti na najbolji način za uvježbavanje taktike protiv Arzole, jer i naši stručnjaci su svjesni da se Ćorić dosad još nije susreo s tako golemim, a agilnim i pokretljivim boksačem kakav je kubanski reprezentativac.

Želimo svu sreću našem Josipu, skromnom gorostasu iz Čapljine, članu Jokera iz Splita i jedinom hrvatskom reprezentativcu koji je ostao u  natjecanju na Svjetskom prvenstvu u borbama za odličje. Sretno i srčano! Budimo uz Josipa!

Raspored borbi u nedjelju, 18. travnja na Svjetskom prvenstvu mlađih seniora:

RASPORED BORBI C58D0418