Leskur srebrni u Subotici

Hrvatski boksački reprezentativac Petar Leskur osvojio je srebrnu medalju na jakon međunarodnom turniru Vojvođanska zlatna rukavica, koji se do nedjelje boksao u Srbiji. Petar je nakon dvije odlične pobjede nad Crnogorcem Viktorom Mihajlovićem 3:1, te Srbinom Nikolom Kameljevićem 3:2 došao u finale sa domaćinom  Slobodanom Jovanovićem.

Iako je odlično krenuo, Leskur u subotičkom finalu nije uspio parirati, te je izgubio na bodove 5:0. Od naših drugih predstavnika, Noa Ježek je  u velteru pobijedio 3:2 Argentinca Arregui Brian Agustina. U borbi za medalju posustao je od Srbina Milana Vrankovića.  Domaćin je slavio sa 5:0. Gabrijel Veočić u srednjoj, nakon što je pobijedio Nikolu Djuka iz Srbije, također je zaustavljen u borbi za medalju. Bolji je bio Prvak Azije, Tajlanđanin Jongjoho Weerapon, kasniji osvajač turnira.  Djevojke također nisu imale sreće u ždrijebu. Nikolina Čačić (57 kg), išla je na odličnu Indijku Sakshi inače Svjetsku prvakinju. Indijka je slavila 5:0 na bodove, međutim je u borbi za finale izgubila od odlične Talijanke Saretino.  Ivona Brnić (69 kg) odmah je na početku naletila na  Poljakinju  Borys Patrycju. Ona je glatko pobijedila Ivonu te je kasnije osvojila brončano odličje.