KANDIDATI ZA EUROPSKO PRVENSTVO MLAĐIH SENIORA U POREČU (2.-15. IV. 2024.) NA ZAVRŠNIM PRIPREMAMA U SPLITU (25. – 29. OŽUJKA) Devetorica mlađih seniora trenirat će i sparingirati u BK Torcidi, a izbornik Yousef Hasan potom će odrediti naše predstavnike za EP

Hrvatski mlađi seniori, kandidati za sastav reprezentacije za Europsko prvenstvo ml. seniora i ml. seniorki u Poreču (2.-15. travnja 2024.) otputovali su u Split na završne pripreme koje će se odvijati u Boksačkom klubu Torcida na Poljudu od 25. do 29. ožujka 2024. godine.

Nakon četverodnevnih zajedničkih priprema i kontrolnih sparinga, izbornik mlađih seniora Yousef Hasan odredit će sastav naše muške reprezentacije za Europsko prvenstvo.

Iz Zagreba, ispred Ureda Hrvatskog boksačkog saveza, na pripreme u Split otputovali su šestorica kandidata za EP:

63,5 kg: Pino Domitran (Leona Zagreb)

63,5 kg: Mate Jukić (Osijek)

67 kg: Nikola Grgić (Nokaut Zagreb)

67 kg: Matija Berend (Ronin Križevci)

75 kg: Danijel Đukić (Brod)

92 kg: Tomislav Zirdum (Kralj Tomislav ZG)

Na treninzima u BK Torcidi priključit će im se reprezentativci iz Splita i okolice:

71 kg: Ivo Milaković (Torcida Split)

75 kg: Ante Milković (Salona)

86 kg: Josip Tokić (Torcida Split)

Šestoricu mlađih seniora iz Zagreba je poveo trener Hrvoje Pečarić (Ronin Križevci) koji će uz glavnog trenera Torcide Dražena Burića s izbornikom Yousefom Hasanom voditi pripreme u Splitu.

Zbog problema s ozljedama ili iz drugih objektivnih razloga pripreme su morali otkazati:

60 kg: Matej Marton (Leona Zagreb)

80 kg: Josip Grgić (Sesvete)

80kg: Ivan Jukičić (Brod)

+92kg: Viktor Sejdić (Kralj Tomislav ZG)

Reprezentativci za Europsko prvenstvo mlađih seniora i ml. seniorki u Poreču će se okupiti u utorak, 2. travnja 2024., a dan poslije, u srijedu 3. travnja slijedi tehnički sastanak i ždrijeb kada će saznati suparnike po kategorijama.